Цена на прополис

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #61 Преди 6 месеца

Принципно качеството и цената на прополиса се определя след анализ.

Сериозните купувачи на прополис купуват на партиди от 50 до 200 грама изследват и ти казват за този прополис даваме примерно 100 лв, за този 40 лв ....

Може би трябва да спомена честа грешка на мнозина - събират прополиса от целия сезон и смятат че като кажат че имат количесто то цената ще е феноменална... напротив. Също така незнайно защо смятат че като е от мрежа то значи че това е чист прополис.
По стандарт прополиса трябва да има под 20% восък, под 5% примеси, и поне 50% биологично вещество за да се окачестви като първо качество (но това все още няма нищо общо с цената му ) като цвят от жълтозелен до тъмно червен..

Относно цената - най-добра цена на дребно и на частни лица там наистина може да търсиш около 100 а ако си кадърен и 150 лв за кг. Иначе на едро има два типа за съжаление ние сме към масовката където цената реално е към 40 максимум 50 лв покупна цена на едро...
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #62 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Само на мен ли не се лепи пролполиса по пръстите? :lol: :lol:

Е то на телефона прополис няма бе ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #63 Преди 6 месеца

Александров ти като по информиран за цените в чужбина.Имаш ли инфо там колко е?Защото имам чувството,че в БГ-то търговците работят на 500-700% печалба. :lol:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #64 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Александров ти като по информиран за цените в чужбина.Имаш ли инфо там колко е?Защото имам чувството,че в БГ-то търговците работят на 500-700% печалба. :lol:

Около 50 евро за кг (франция) цена на едро с включени всички разходи...
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #65 Преди 6 месеца

Борислав Александров написа:Около 50 евро за кг (франция) цена на едро с включени всички разходи...

Значи за сетен път се убеждавам ,че което ми копуват в лева се продава за еуро. ;) :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #66 Преди 6 месеца

Тъй като аз съм човека, който спомена мрежите у другата стая, да поясня.
Продавам прополиса си на трима турски... да речем знахари - не съм ги питал сертифицирани ли са, или не.
Ся за анализът им.
Само единият от тях съм срещал лично, та той освен че го погледа (на цвят), вкуси едно парченце и мачка едно такова в ръцете си, нищо друго не направи. Определено налетя на механично събрания "клей". Каза ми цена 120 кинта и пазарлъците ги нямаше.
Другите двама били далеч, та искаха да им пратя някакво минимално количество, за да оферират нещо. Като видях реакцията на първия, пратих им по малко и от мрежите, и от "замърсения". Получих обратна оферта: 120 за него, 100 за този от мрежите.
Те това е - девета година вече пращам прополиса си на съседите и го купуват на същите цени. И аз съм доволен, и те.
Предполагам, че цената е занижена с едни 20 - 30 кинта, оти превозвачите за мерси не работят, пък всички знаем рестрикциите на Турция за внос на пчелни продукти, обаче мен това хич и не ме интересува - както споменах, на първо място Аз съм доволен.
Те така...
И си свиркам... :rockout: :rockout: :rockout:

Назад към Прополис

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости