Цена на прополис

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #41 Преди 4 месеца

Трябва да си призная, че не знам как се оценява чистотата на прополиса. Интересно ми е какви са критериите.
Някой знае ли на практика как се извършва оценката.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #42 Преди 4 месеца

Sashokan написа:Трябва да си призная, че не знам как се оценява чистотата на прополиса. Интересно ми е какви са критериите.
Някой знае ли на практика как се извършва оценката.

И аз нямам идея, но от другия форум наскоро научих, че разбирачите се мръщят на този събиран с решетки за прополис (най-чистия)
Пак там, човек който искаше да купи на 70кинта едва ли не искаха да го изкарат мошеник, тук разбирам че цените са в диапазона 40-50лв , а 70 всъщност е много добре :eek: Шантава работа :think:
Не би ме учудило, ако при сделка на 60лв/кг. след това продавача си мисли "прее.Ах се", а купувача си вика "набутАх се" :lol:

Мнение #43 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:И аз нямам идея, но от другия форум наскоро научих, че разбирачите се мръщят на този събиран с решетки за прополис (най-чистия)
Пак там, човек който искаше да купи на 70кинта едва ли не искаха да го изкарат мошеник, тук разбирам че цените са в диапазона 40-50лв , а 70 всъщност е много добре :eek: Шантава работа :think:
Не би ме учудило, ако при сделка на 60лв/кг. след това продавача си мисли "прее.Ах се", а купувача си вика "набутАх се" :lol:

Някои са в заблуда наистина, че от решетките е най - добър прополиса. Най - добрия прополис се вади от добър/не по душа/ пчелар на определени места. Не всичко е прополис. Много колеги прекарват и по 50% восък и претендират за чист. ;)

Мнение #44 Преди 4 месеца

Да. Ако мрежата над рамките е с по-големи дупки, слагат доста восък.
На дъното прополиса е чист! :D :violin:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #45 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Най - добрия прополис се вади от добър/не по душа/ пчелар на определени места...

А тези места
са обвити в мъгла
Аз не събирам с решетки и мрежи, чегъртам си от рамките и от стените на магазините, и долната страна на магазините, винаги запълват. Събирам си за капаните, а понякога ей така от келешлък си го слагам по венците, било полезно :D
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #46 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:А тези места
са обвити в мъгла
Аз не събирам с решетки и мрежи, чегъртам си от рамките и от стените на магазините, и долната страна на магазините, винаги запълват. Събирам си за капаните, а понякога ей така от келешлък си го слагам по венците, било полезно :D

Хубави топки правят на входа. ;) :lol: :lol: Само,че трябва да ги накара,а то не е лесно. ;) :lol: :lol:

Мнение #47 Преди 4 месеца

са обвити в мъгла

Не са в мъгла. Точно от тях тръгваш.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #48 Преди 4 месеца

са обвити в мъгла

Старите кучета се подбазикват какво е качествен мед и какво е качествен прополис е относително понятие.
Чисто и просто при два равни продукта имаме различен състав не говоря за водно съдържание в меда или крака на пчели в прополиса кога е между корпосите.На Д.Д.топките по прелките са бош лаф работа има много восък.
Чист клей без восък се вади от дупки и цептнати до определени милиметри като за дъното, гнездото и плодника са различни за да не добавят восък.
А сега до колко един клей е по- качествен от друг по състав ли, по вид растение ли де е събиран, по ензимна обработка го преценяват специалистите не знам.

Мнение #49 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа:Старите кучета се подбазикват какво е качествен мед и какво е качествен прополис е относително понятие.
Чисто и просто при два равни продукта имаме различен състав не говоря за водно съдържание в меда или крака на пчели в прополиса кога е между корпосите.На Д.Д.топките по прелките са бош лаф работа има много восък.
Чист клей без восък се вади от дупки и цептнати до определени милиметри като за дъното, гнездото и плодника са различни за да не добавят восък.
А сега до колко един клей е по- качествен от друг по състав ли, по вид растение ли де е събиран, по ензимна обработка го преценяват специалистите не знам.

Има един много хубав - черен - от битум. ;)
Пчелар от: Северозапада

Мнение #50 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Има един много хубав - черен - от битум. ;)

Знам.
Но аз имам едни разбойнци в една гора де така заклейваха тая година рамките , че като натиснеш с ракоповдигача рамката и се чупи, не беше черен да е от битум.

Назад към Прополис

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости