Добиване на пчелно млечице

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Русе

Мнение #11 Преди 2 месеца

Боян Палов написа:Виж в магазин за химически продукти или за лабораторна стъклария. Има подобни даже с пипета.

С пипета няма да е подходящо за пчелно млечице. Ако е само с гутатор - лесно може да се махне и да остане само с капачка. Чудя се, в шишенце с вместимост 10мл., дали ще се събере 10гр. млечице. Намерил съм от Варна такива шишенца на добра цена (10 мл. за 20 ст.), но е добре да се провери някъде, дали се предлагат още по-добри условия.
Димитър Димитров
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #12 Преди 2 месеца

distedi написа:С пипета няма да е подходящо за пчелно млечице. Ако е само с гутатор - лесно може да се махне и да остане само с капачка. Чудя се, в шишенце с вместимост 10мл., дали ще се събере 10гр. млечице. Намерил съм от Варна такива шишенца на добра цена (10 мл. за 20 ст.), но е добре да се провери някъде, дали се предлагат още по-добри условия.

Мисля, че съпоставена с цената на съдържанието, тази цена за опаковката е съвсем добра! Говорим все пак за стъкло, а не за пластмаса.
Относителното тегло на пчелното млечице е 1,1 така че няма проблем. Необходимия ти обем е 9,1ml.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #13 Преди 2 месеца

distedi написа:С пипета няма да е подходящо за пчелно млечице. Ако е само с гутатор - лесно може да се махне и да остане само с капачка. Чудя се, в шишенце с вместимост 10мл., дали ще се събере 10гр. млечице. Намерил съм от Варна такива шишенца на добра цена (10 мл. за 20 ст.), но е добре да се провери някъде, дали се предлагат още по-добри условия.

Цената е добра.
Провери само стъклото да НЕ е прозрачно, трябва да е тъмно.
:thumbup:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Назад към Пчелно млечице

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост