Пламен Петров и "родопиката" .

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #631 Преди 2 седмици

kokaracha написа:Има липсващи имена от миналите години за сметка но нови :)

п.п Всъщност не това е интересно,по интересното е, че никой не предоставя информация с какви линий се работи като майчини/бащини семейства ,нито къде и при каква изолация се оплождат майките който продават.
Изобщо е пълна мъгла и мистерия,незнам кой с какъв акъл би се наел да купува каквото и да е било от тия организаций.

Най-вероятно съм гледал списъка от БАБХ.
Линиите не ме интересуват.
Интересува ме майките да са качествени - както се казва.
Докато пчеларската програма гарантира пазар за майкопроизводителите, аз не мога да очаквам качество. Важна е бройката.
Това си е мое мнение!
Майки не купувам.
"Научи се пчели да отглеждаш,а после продукти да вадиш от тях...." - Данче Друмевски
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1994

Мнение #632 Преди 2 седмици

Георги написа:Най-вероятно съм гледал списъка от БАБХ.
Линиите не ме интересуват.
Интересува ме майките да са качествени - както се казва.
Докато пчеларската програма гарантира пазар за майкопроизводителите, аз не мога да очаквам качество. Важна е бройката.
Това си е мое мнение!
Майки не купувам.
Отдавна не купувам и аз.Която майка е добра и работи хубаво,по мое усмотрение отива на отводка ,а кошера го оставям да си изкара свищева майка.По-добра е от купешките.Това е,и гена се наследява от предната майка.Търтейте също са от пчелина ми,и до 2 -3 год. се получава една що годи добра селекция.Слаби и не работещи с/ва се обединяват с други слаби и това става есента.И зимата ако оцелеят е добре ако не заминават при чичо си Дарвин.

Назад към Пчелни майки и отводки

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 гости