Изображение

Отводки

Профилна снимка
Дамян Дамянов
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #31 от Дамян Дамянов » Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Ами имаш право за административната тежест ама понеже стана въпрос за жалби та затова иначе идеята за контрола на здравният статус не е лоша друг е въпроса изпълнението ама дълга тема и няма смисъл да я дискутираме.А в случая продавача не е коректен но и купувача има вина Дядо ми бог да го прости обичаше да ми чете конско:
-Абе ейййй момче младо и зелено като не знаеш нещо па питай бе оланколууу.
Та момчето е трябвало да помоли някой колега да му помогне или да е поразпитал за по етичен пчелар.

П.П.Имам колега пчелар комшия с много стаж и много е нахитрел. Та като дойде при него някои неопитен за пчели и човека ако прецени че купувача не разбира му казва:
-Ей момче аз не разбирам от пчели гледам си ги ей така за кеф да си убивам времето доведи си човек и си изберете и ако се разберем за цената всичко ще е точно.

Много излязахме от темата :think:
Човек, винаги е ставало дума за изпълнението. Вземат една добра идея и така я извъртат, че се чудиш за пчели или за ядрен реактор ставаше дума. Винаги и навсякъде в България е по-лесно да внесеш стока, отколкото да изнесеш. Сега биха и камбаната за двойния стандарт при храните - А добър ден! Да не би да беше някаква тайна? После външнотърговското салдо било отрицателно - е как да е положително, като мачкаш родното производство и позволяваш вноса на боклуци с дъмпингови цени?!?! В момента се внася мед от Украйна и се пласира като Български. На к'ъв език да го напишем, че внасят болести. Говорихме за ръждата по тенекиите и ми обясниха, че се случва заради водата. Доколкото успях да го разбера - тенекиите или варелите се разтопяват в някакви клетки с водна пара, каквото се изтече отвън, отива за хранене на пчели. Всички тенекии втора употреба са едни хубави контейнери за болести. Ако това наистина е така, няма какво да се чудим после откъде влизат болестите. Вкарваш си на пчелина тенекия втора употреба, а с нея и някоя болест и после си говорим за хигиена при пчелите. Не ми казаха коя е фирмата, но не била от северна България, което стеснява кръга. Водното съдържание било високо заради това разтопяване, но ме съмнява това да е така.

Колкото до майките и отводките...
Да ти кажа...тази година имаше пазар за майки, но отводките вървяха по-слабо, защото много колеги се отказаха.
Почват да си подбиват цените на отводките и ето го проблема с качеството. Връзват се на селски тарикати и атрактивни цени.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвежващ мед - Mellarius
Профилна снимка
зуница
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #32 от зуница » Преди 1 месец

Дамян Дамянов написа:Да, ама не. Знаеш ли колко време отнема една скапана тоалетна хартия с мастило? ....КОЙ ще бачка на нивата???
Колкото пъти МЗХ се намеси, толкова пъти ни го наместват. Внимавай какво си пожелаваш!

Знам и за времето и за нервите.Знам много и много ме знаят.Знам, че не си ли свършиш работата никой друг няма да я свърши.
За мене нещата стоят така:
"Правя каквото мога , Господ прави каквото трябва." "На вълка врата му е дебел, защото си върши работата сам."
Всъщност коя национално представителна пчеларска организация се интересува от търговията и здравеопазването в пчеларския сектор? :?: :!:
Явно е по-лесно да се оплакваме и нищо да не правим за да променим нещата.Статуквото явно е удобно.
Профилна снимка
Remi
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: изодзад Габрово

Мнение #33 от Remi » Преди 1 месец

зуница написа:
Дамян Дамянов написа:Да, ама не. Знаеш ли колко време отнема една скапана тоалетна хартия с мастило? ....КОЙ ще бачка на нивата???
Колкото пъти МЗХ се намеси, толкова пъти ни го наместват. Внимавай какво си пожелаваш!

Знам и за времето и за нервите.Знам много и много ме знаят.Знам, че не си ли свършиш работата никой друг няма да я свърши.
"Правя каквото мога , Господ прави каквото трябва." "На вълка врата му е дебел, защото си върши работата сам."
Всъщност коя национално представителна пчеларска организация се интересува от търговията и здравеопазването в пчеларския сектор? :?: :!:
Явно е по-лесно да се оплакваме и нищо да не правим за да променим нещата.Статуквото явно е удобно.

в България няма тука има само итри кат итър Петър
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Нидей са смя на чужди гръб , че не знайш от де му и главъта. А кога не знайш де му и главъта не ма да знайш кога ша му ривеш на у.......я
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #34 от Дамян Дамянов » Преди 1 месец

зуница написа:

Аааа....не...Всеки да си рита вожда по кокалчетата!!! Аз моя си го ритам, а той може и да ми се изнервя от време на време, но важното е нещо да се подобри поне малко. Който няма вожд, ходи сам.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвежващ мед - Mellarius
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #35 от jdrumev » Преди 1 месец

Ало изманиците май работят по същата схема като чета постовете на Жорето. :D
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #36 от Георги 1974 » Преди 1 месец

Оправията е много лесна вече е налице при другите животновъдства е за някой де като Едрите и дребните преживни. Държавата дава пари /не говоря за програми/ а за деминимис налага драконовски мерки и в болшинството случай се изпълняват защото следват санкции сериозни.При други случай има само санкции като например хващат те с коне на Е 79 нямаш пътен лист Аааа значи може да са преносители на някоя болест тоест има неизяснен здравен статус и хаиде в Зоопарка на лъвовете а на превозвача акт.
Държавата си е Държава само не мога да разбера що дават за пчелни семейства толкова малко пари ако даваха поне колкото за една овца от полупланински район по изрядни от нас нямаше да има ама карай.
Профилна снимка
boris
Пчелар със специални заслуги

Мнение #37 от boris » Преди 1 седмица

Отводки - 20170811_190447.jpg

Майска отводка направена на една рамка с пило и пчели. Подсилвал съм я веднъж с една рамка с пило.
Не ми се вярваше, че ще се развие така.
Профилна снимка
Sashokan

Мнение #38 от Sashokan » Преди 1 седмица

Напълно нормално.
Не мога да преценя каква е рамката и колко мед са събрали, но по-важното е, че си доволен от резултата.
Някои от линиите на Дони имат феноменално взривно развитие.
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #39 от vasilevsa » Преди 1 седмица

Sashokan написа:Напълно нормално.
Не мога да преценя каква е рамката и колко мед са събрали, но по-важното е, че си доволен от резултата.
Някои от линиите на Дони имат феноменално взривно развитие.

По кое време на годината е взрива?
Профилна снимка
Sashokan

Мнение #40 от Sashokan » Преди 1 седмица

Не може да очакваш, че на така поставения въпрос ще получиш общовалиден отговор.
Първата причина е, че различните линии по принцип имат различни специфични криви на развитие, със съответните си вътрешно-линейни вариации. Втората е, че не разполагам с нужните наблюдения върху всичките му линии.
Мога да коментирам само материал, с който съм работил.

Назад към