Изолатор на Хмара

Профилна снимка
zis_2018_
Регистриран: Преди 3 месеца
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #51 Преди 2 месеца

Миленин и Ковальов ползват съвсем опростен изолатор. Колкото кибритена кутийка са техните.

Направих си много такива излизат стотинки бройката.

https://www.youtube.com/watch?v=d9Ily6zOYCU

https://www.youtube.com/watch?v=J0ymeCfq96Q
Профилна снимка
nikawr
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #52 Преди 2 месеца

Виждъл съм ги във различни форми и модели, в зависимост и от модела кошер. Всеки си прави собствени модификации, както смята че е най удачно.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
Бат Тянко
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #53 Преди 2 месеца

Радослав написа:Доволен съм от резултата ,но когато отглеждаш повече семейства правиш компромиси защото в определени моменти времето не ти стига.Вече ставам фен на петъчното пчеларство и късните майки :)

Подкрепям! Всички робуваме на компромиса. Но Ачката неслучайно направи темата за пчеларските петъци.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #54 Преди 3 седмици

Та да опиша какво е положението при последното отваряне преди зимата на семейството със затворената майка. Семейството е на около 6 междурамия пчели към днешна дата. Днес беше идеално за третиране с ОК и третирах, хладно влажно и без особен летеж. Отварям въпросното семейство и пчелите стоят и не мърдат отново, ама като казвам не мърдат значи все едно съм ги пушил с белия прах на бат ви Севдо, като препарирани. Пухнах с пушалката и се раздвижиха. Баси мързела дет ги гони ... :lol:
Майката позаслабнала малко в изолатора, но с доста пчели около нея, които си я хранят. Сега остава да зимуват добре и да видим на пролет като я освободя след 20 март какво ще се получи.
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #55 Преди 3 седмици

nikawr написа:Та да опиша какво е положението при последното отваряне преди зимата на семейството със затворената майка. Семейството е на около 6 междурамия пчели към днешна дата. Днес беше идеално за третиране с ОК и третирах, хладно влажно и без особен летеж. Отварям въпросното семейство и пчелите стоят и не мърдат отново, ама като казвам не мърдат значи все едно съм ги пушил с белия прах на бат ви Севдо, като препарирани. Пухнах с пушалката и се раздвижиха. Баси мързела дет ги гони ... :lol:
Майката позаслабнала малко в изолатора, но с доста пчели около нея, които си я хранят. Сега остава да зимуват добре и да видим на пролет като я освободя след 20 март какво ще се получи.

Как стигна до датата 20 март, ако е удобно да попитам
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #56 Преди 3 седмици

barkov1982 написа:Как стигна до датата 20 март, ако е удобно да попитам

След 20 март... ;)
Може и на 10 април, зависи колко студено е времето тогава..
Закъснях със затварянето, но не мисля да подраня с отварянето...
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #57 Преди 3 седмици

nikawr написа:След 20 март... ;)
Може и на 10 април, зависи колко студено е времето тогава..
Закъснях със затварянето, но не мисля да подраня с отварянето...

Какво цъфти до този период при теб. Само едно семейство беше опита нали
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #58 Преди 3 седмици

barkov1982 написа:Какво цъфти до този период при теб. Само едно семейство беше опита нали

Идеята на освобождаването е да се освободи когато има достатъчно прашец и времето се позатопли. Така пилото което ще отгледат ще е по-качествено и с по-дълъг живот. Нямам нещо специално като цъфтеж, овошки, теволяци
, но и няма за къде да бързам, тъй като първата по-сериозна паша е драката и пролетната ливада. Затворих само едно семейство щото го реших последния момент, а сега съжелявам че не затворих на една група от 5 бр, ама до година повече може би...
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #59 Преди 3 седмици

nikawr написа:Идеята на освобождаването е да се освободи когато има достатъчно прашец и времето се позатопли. Така пилото което ще отгледат ще е по-качествено и с по-дълъг живот. Нямам нещо специално като цъфтеж, овошки, теволяци
, но и няма за къде да бързам, тъй като първата по-сериозна паша е драката и пролетната ливада. Затворих само едно семейство щото го реших последния момент, а сега съжелявам че не затворих на една група от 5 бр, ама до година повече може би...

Аз го правя същото, като им дам достатъчно сироп на есен. Къде ще снася, като няма място :lol: На пролет, вече има достатъчно изяден мед и място за майката да снася.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #60 Преди 3 седмици

Дамян Дамянов написа:Аз го правя същото, като им дам достатъчно сироп на есен. Къде ще снася, като няма място :lol: На пролет, вече има достатъчно изяден мед и място за майката да снася.

Така е Дамянски, но пролетта почват рано с пилото, а няма смисъл. При не затворените майки има де, ама иначе тук не. Пчелите които зимуват не са гледали пило и според това дето изчерох и изгледах би трябвало април да избухнат, но ще гледаме.. ;) Иначе знаеш, че зимата и ранна пролет една пчела отглежда една пчела, което реално е не рентабилно.

Назад към Пчелни майки и отводки