Пчелен рояк

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #241 Преди 2 години

jdrumev написа:Там продават едни уреди за рязане на точно такива клони.А като гледам въже имаш така че само коля ти трябва. :D :D :D

Трябваше много дълъг кол и рязането щеше да е доста трудно.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #242 Преди 2 години

Георги написа:Трябваше много дълъг кол и рязането щеше да е доста трудно.

Продават също там едни дръжки за метли.С една гайка и един бол може до колкото искаш толкова височина да си докараш. :D :D :D

Мнение #243 Преди 2 години

jdrumev написа:Продават също там едни дръжки за метли.С една гайка и един бол може до колкото искаш толкова височина да си докараш. :D :D :D

Тия дръжки дето се сещам са малко повече от метър и могат да се свързват само по две, една с-у друга.
Мислил ли си за нещо такова: https://www.youtube.com/watch?v=aSxghgZ9lk0
Хем ще си ловя шараните, хем рояците. :D
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #244 Преди 2 години

направи си капан от бутилка за минерална вода 11 л. зежеш даното ислагаш изградена магазинна рамка. завързваш я за бутилката , а самата бутилка закрепваш на кол около 4-5 м. , като предварително си забил метална тръба в пръста. Слагаш капана на няколко метра извън пчелина и чакаш като го проверяваш поне един път дневно. работи чудесно. :?

Мнение #245 Преди 2 години

ctan_ctan написа:направи си капан от бутилка за минерална вода 11 л. зежеш даното ислагаш изградена магазинна рамка. завързваш я за бутилката , а самата бутилка закрепваш на кол около 4-5 м. , като предварително си забил метална тръба в пръста. Слагаш капана на няколко метра извън пчелина и чакаш като го проверяваш поне един път дневно. работи чудесно. :?

Слънцето не топи ли восъка?
Стивън Хокинг
ИПМ

Мнение #246 Преди 2 години

ctan_ctan написа:направи си капан от бутилка за минерална вода 11 л. зежеш даното ислагаш изградена магазинна рамка. завързваш я за бутилката , а самата бутилка закрепваш на кол около 4-5 м. , като предварително си забил метална тръба в пръста. Слагаш капана на няколко метра извън пчелина и чакаш като го проверяваш поне един път дневно. работи чудесно. :?

Браво,открил си моя метод на ловене с тръвна. :D Точно по тоя начин оставям малката рамка да виси под тръвната. :D Капана си го сложи в пчелина, ефекта е същия.Магнит за рояци. :D :D :D
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #247 Преди 2 години

Георги написа:Слънцето не топи ли восъка?

Стара рамка от няколко години. Не е проблем
ИПМ

Мнение #248 Преди 2 години

Георги написа:Слънцето не топи ли восъка?

Жоре тя е примамката от мен да знаеш. :D Много колеги слагат само тръвна без рамка хващат чат пат,но с малка рамка е върхът. :D :D :D До сега не съм показвал тоя капан защото луви само твоите рояци. :D :D :D
Старши
Пчелар от: 1997

Мнение #249 Преди 2 години

:lol: :lol: :lol: Те на Георги рояците да не летят с цистерната? Че от неговата точка А до твоята точка Б, бая далече. :D
ИПМ

Мнение #250 Преди 2 години

Юрий Цветков написа::lol: :lol: :lol: Те на Георги рояците да не летят с цистерната? Че от неговата точка А до твоята точка Б, бая далече. :D

Е те неговите може да са друг модел. :D :D Ф12,Ф14,... :D :D :D

Назад към Пчелни майки и отводки

Разглеждащи този форум: и 7 гости