Съвет за придаване на майки

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #31 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Оооо,съвсем не!Това е единственната противороева мярка,която прилага.според неговите думи.Пчелите избират коя майка да оставят..Зада не се руи един кошер,трябва да има млада майка и достатъчно обем.Освен това,в повечето кошери,за известно време работят 2 майки,демек създава се мн пило и съответно работа за кърмачките и не само.
Кошерите са му Лангстрот-Рут още от соца,около 150.Е,поне такива бяха до преди десетина години.

:naughty: Тоя метод в Златарица не работи. ;) Самосмени съм виждал на качествени майки 3 пъти на сезон. ;) :D :lol:
ИПМ

Мнение #32 Преди 6 дни

Георги 1974 написа:Да, има го описано някъде бях чел че се практикува дори и с роеви маточници с два магазина и се слага в горния ако стане самосмяна добре ако не стане пак било добре според тоя де бе писал статията.

Това не е добре ако пашите следват имаш дупка която може да се окаже фатална при тоя вид маточници Чичо Гошо.Затова най добрия вариянт е УЛ... ;) :D :lol: :lol: :lol:
п.п.Зафтра позвянит и споделит с тебя тут многа само четат не споделят с нами важние дела... ;) :D :D
ИПМ

Мнение #33 Преди 6 дни

зуница написа:В тоя случай май става дума за нещо друго.Ако сложиш 5-6 корпуса и в последния пуснеш майка естествено , че тая в първи няма и да знае.Ако пък сложиш и ханеманова решетка е съвсем друго.Ако пък корпусите имат и отделни прелки...

Рой бате Зуни рой,ама от сой. :D :D :lol: :lol: Младичка и сладичка. ;)
ИПМ

Мнение #34 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Става въпрос за пчели :D
Колегата е профи от над 45г.
И аз,като Гогата съм чел и едва тогава вникнах в думите му.
Истината е,че когато има паша,майката НЕ е първа грижа за семейството!И това дава шанс на маточника,далеч от майката...

Има и още няколко фактора Майсторе за които не си споменавал до сега. ;) :D :D
ИПМ

Мнение #35 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:И тук,мога да опонирам... :D :mrgreen:
Една КАПКА различа миризма да има,след час,а може би и по-малко,целия кошер ще знае.... общуване,даже и на клетъчно ниво...
Но в случая,има по-важно мероприятие-пашата,а не майката...

Тук не съм съгласен майсторе с теб даже и с оня Модернизатор без да е писал. ;) :lol: 8-) 8-) Има една малка тънкост която Барачето я разбра,но мина през зубките за аризания конь... :D :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #36 Преди 5 дни

Ангел Йосифов написа:Става въпрос за пчели :D
Колегата е профи от над 45г.
И аз,като Гогата съм чел и едва тогава вникнах в думите му.
Истината е,че когато има паша,майката НЕ е първа грижа за семейството!И това дава шанс на маточника,далеч от майката...

Нито годините, нито профито ме впечатляват.
Факт
1.Колегата работи с Л.Р. Броя на корпуси и отдалечаването на майката е от значение.Силата на феромона и' в " n-тия" корпус не е както в първия .
2.Факторът "паша".Несъмнено играе голяма роля.
3.В Д.Б. разстоянията са несъмнено по-малки така ,че факторът майчин феромон е от значение.От тук и възрастта на майката.
Пробвай идната година да пуснеш млада неоплодена майка в кошер с два магазина и с едногодишна оплодена майка.Интересно коя ще изберат? :think:
ИПМ

Мнение #37 Преди 5 дни

За кой месец от годината имаш в предвид това за майката? :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #38 Преди 5 дни

jdrumev написа:За кой месец от годината имаш в предвит това за майката? :D

Цялата приказка се върти около пашата.При тебе през кой месец е?
ИПМ

Мнение #39 Преди 5 дни

зуница написа:Цялата приказка се върти около пашата.При тебе през кой месец е?

Целогодишна е при мен. ;) :lol: :lol: Майтапя се. ;)
Не е само от пашата.Напримерно миналата година отводките при мен бяха пълен провал/не ,че мога да ги правя убави/.Нито един маточник не приеха от самосменните.Какво ли не опитах. Е, не става и не става... :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #40 Преди 5 дни

зуница написа:Нито годините, нито профито ме впечатляват.
Факт:

Нямах намерение да те впечетлявам..и Даката също.Това ,което исках да кажа е,че метода го практикува отдавна.

Назад към Пчелни майки и отводки

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости