Случки с майка

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #51 Преди 7 месеца

зуница написа:При ценни за мене майки ги придавам първо на отводка с млади пчели.Когато почне да снася я захлупвам върху питата на която снася с тия мрежестите клетки с шиповете. Клетката оставям между две пити.Питите поставям в средата на сборната отводка. Обилно натривам с маточина и разхвърлям накъсана маточина навсякъде.При мене работи.

И аз почти така правя. Казвайки почти, имам предвид, че захлюпвам майката с клетката върху пилото и'. Пръскам с ракия (туй Друмев да не го чете) и придавам майката с рамката и пчелите по нея. До сега, не съм имал проблеми, но тази година, "брака" ми идва в повече. Както казах вече трети случай. :(
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #52 Преди 7 месеца

kuline написа:И аз почти така правя. Казвайки почти, имам предвид, че заключвам майката с клетката върху пилото и'. Пръскам с ракия (туй Друмев да не го чете) и придавам майката с рамката и пчелите по нея. До сега не съм имал проблеми, но тази година "брака" ми идва в повече. Както казах вече трети случай. :(

:) Пробвай с лимонена трева бре или с бичможе. ;) :lol: :lol:Най си е добре в паша да пробваш. :lol: :lol: :lol:

Мнение #53 Преди 7 месеца

jdrumev написа::) Пробвай с лимонена трева бре. ;) :lol: :lol:

Е, мойта не е аптекарка, та да имам от всичко. :lol:
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #54 Преди 7 месеца

kuline написа:И аз почти така правя. Казвайки почти, имам предвид, че захлюпвам майката с клетката върху пилото и'. Пръскам с ракия (туй Друмев да не го чете) и придавам майката с рамката и пчелите по нея. До сега, не съм имал проблеми, но тази година, "брака" ми идва в повече. Както казах вече трети случай. :(

Сборната отводка предварително ли я правиш или в момента в, който слагаш майката в кошера с нейните пити и пчели?

Мнение #55 Преди 7 месеца

jdrumev написа::) Най си е добре в паша да пробваш. :lol: :lol: :lol:
То с пари, всеки може! Данче Друмевски. :lol: :lol:

Мнение #56 Преди 7 месеца

зуница написа:Сборната отводка предварително ли я правиш или в момента в, който слагаш майката в кошера с нейните пити и пчели?

Писах го - сформирах отводките в събота, а вчера придадох майките. Днес по обяд ги освободих - махнах "калпаците" - всичко ок, а към 17:30 часа, кълбета в две от отводките.
ИПМ

Мнение #57 Преди 7 месеца

kuline написа:Е, мойта не е аптекарка, та да имам от всичко. :lol:

Ами да ти звънна утре да те светна за едно придаване у стрес/мали и днес Мънков го забравих/. :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #58 Преди 7 месеца

kuline написа:Писах го - сформирах отводките в събота, а вчера придадох майките. Днес по обяд ги освободих - махнах "калпаците" - всичко ок, а към 17:30 часа, кълбета в две от отводките.

А уж аз не ги раня тия пчели. :lol: :lol:

Мнение #59 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Ами да ти звънна утре да те светна за едно придаване у стрес/мали и днес Мънков го забравих/. :lol: :lol: :lol:

За приспиването на Бат Севдо ли? Предния път ги приспах - пак същата работа - не искат ни майка, ни зрял маточник. Правят маточници на пилото на битата майка и туй то.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #60 Преди 7 месеца

kuline написа:Писах го - сформирах отводките в събота, а вчера придадох майките. Днес по обяд ги освободих - махнах "калпаците" - всичко ок, а към 17:30 часа, кълбета в две от отводките.

Исках да се убедя.Затова попитах.Мисля ,че за изминалото време са успели да си уеднаквят миризмата и са преодолели стреса от липсата на майка.Вече се държат като едно семейство и приемането е по трудно.Така мисля. :think:

Назад към Пчелни майки и отводки

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 гости