Центрофуги

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Видин

Мнение #121 Преди 1 седмица

Колеги някой да има впечатления от центрофугите на Зорница Добрич. 32 рамковата при тези 85 см диаметър ще може ли да центрофугира при положение, че долните летви ще са почти една до друга?
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар

Мнение #122 Преди 1 седмица

Dido написа:Колеги някой да има впечатления от центрофугите на Зорница Добрич. 32 рамковата при тези 85 см диаметър ще може ли да центрофугира при положение, че долните летви ще са почти една до друга?

Не си давай капарото от 50 лева за глупости. :naughty:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #123 Преди 1 седмица

Dido написа:Колеги някой да има впечатления от центрофугите на Зорница Добрич. 32 рамковата при тези 85 см диаметър ще може ли да центрофугира при положение, че долните летви ще са почти една до друга?

Здравейте , преди 7 годи направих барабан за радиално поставяне на магазинни пити 12 броя
на старите поцинковани центрофуги за 4 дадан-блат рамки или 8 магазинни,
диаметъра външно е около 85-90 см отвън на центофугата,
резултата при въртене на топли прясно изградени рамки се раздробяват или при по ниска скорост остава половината мед.
От ровене по форумите се установи ,че оптималния вариант за радиална е 25 см от оста на барабана до задната летва
на питата /питите се поставят с горната летва напред/плюс размера на питата имаш радиуса на барабана.
Направих си центрофуга с барабан 1м в диаметър 32 рамки Лангстрот-Рут събира и дори при 520 оборота на финала на центрофуженето не къса пити

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости