Дървообработващи

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #191 Преди 1 месец

Bee-keeper написа:Здравейте. Да не пускам нова тема да попитам тук от един кубик плътен дървен материал колко магазинни рамки с уширител ще излязат.

нямам си и на идея ама щях да разбера като го нарежа на рамки тоя кубик :D :D :D :D :D :D :D
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #192 Преди 1 месец

Исках да си направя сметката кое ще ми излезе по евтино готови борови талпи или липовия материал суров за бичене.От една талпа с размери 5см. / 20см/4ри м. излизат около 80 рамки.цената и 20лв. Липата кубика и е 70лв. и за бичене не знам колко върви труда.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #193 Преди 1 месец

Bee-keeper написа:Исках да си направя сметката кое ще ми излезе по евтино готови борови талпи или липовия материал суров за бичене.От една талпа с размери 5см. / 20см/4ри м. излизат около 80 рамки.цената и 20лв. Липата кубика и е 70лв. и за бичене не знам колко върви труда.

Имаше някъде в тубата разбор на твоето питане. Според руснака, при техните цени сметката не излиза. Тук мисля, че е същото. Ако искаш да си начешаш кефа, не смятай много. Фирата е много. Без да задълбавам, на страничните летви с Хофман, сигурно отива над 25%. При протата, цялата фира от производството отива на пелети за огрев. За изгубеното време, даже няма да говорим. Трябват и ред специфични приспособления. Влизал съм в цеха на "Роял бокс". 90% работеха за износ.

Мнение #194 Преди 1 месец

Получих материала. След около година ще видим колко рамки ще излязат. Иначе имам всички необходими машини и инструменти за направата им.

Мнение #195 Преди 1 месец

Bee-keeper написа:Получих материала. След около година ще видим колко рамки ще излязат. Иначе имам всички необходими машини и инструменти за направата им.

Ако може циркуляра да е макс тънък.

Мнение #196 Преди 1 месец

Bee-keeper написа:Получих материала. След около година ще видим колко рамки ще излязат. Иначе имам всички необходими машини и инструменти за направата им.

Имаш ли опит в дървообработването?
П.п. Прави много точно сглобките. Малко да ти избяга ъгъл, сглобяването отива на.... Кривите рамки са отврат в кошера.

Мнение #197 Преди 1 месец

Имам изработени около 20 дадана 12р. с 20 магазина, 140 - 10 рамкови корпуса за фарар около 40 капака и табли. И около 400 рамки за фарар с височина на горната летва 10мм. Не са перфектни но ме устройват.

Мнение #198 Преди 1 месец

Bee-keeper написа:Имам изработени около 20 дадана 12р. с 20 магазина, 140 - 10 рамкови корпуса за фарар около 40 капака и табли. И около 400 рамки за фарар с височина на горната летва 10мм. Не са перфектни но ме устройват.

Е, както каза, остава да провериш сметката.

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 гости