Пчеларска количка

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #51 Преди 2 седмици

kuline написа:Има клип в тубата
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3hxt8zqQNF2cEbAd6vXjWBFmexeyyTGinsS63g2dAq3LP79leK-G2xWDA&v=pNCHK4UuRU4&feature=youtu.be

Значи си готов. Според мен ще и иска по малко от 1500 лв , само аз бих и сложил по голями гуми, да може да ходи по добре на неравния терен
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк

Мнение #52 Преди 2 седмици

зуница написа:Имаш предвид "схемите" и "системите"?!
Financial flows and scams?!
Далавер импекс?!

Намигнах, че много щракане на клавиши за едни кавички. :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #53 Преди 2 седмици

Ianev написа:Според мен ще и иска по малко от 1500 лв , само аз бих и сложил по голями гуми, да може да ходи по добре на неравния терен

За цената - не, за колелетата си прав.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #54 Преди 2 седмици

kuline написа:Има клип в тубата

Ще му пиша да видим каква цена ще каже

Мнение #55 Преди 2 седмици

kuline написа:За цената - не, за колелетата си прав.

Прав си, струва 1800 лв
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #56 Преди 2 седмици

kuline написа:За цената - не, за колелетата си прав.

Трябва равен терен за такава количка, заради твърдия захват. Ако терена има лек наклон, а кошера е хоризонтиран, не става. Свободния захват тип вилица и подходящи опори на страниците дават повече свобода. И пак терена е от значение. Имам приятел с подобна от клипа. Стои на сянка под един кипарис. Имам и познат с повдигащ тип вилица. При него работи добре с добър терен и двумайчини рутови.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #57 Преди 2 седмици

rumenggr написа:Трябва равен терен за такава количка, заради твърдия захват. Ако терена има лек наклон, а кошера е хоризонтиран, не става. Свободния захват тип вилица и подходящи опори на страниците дават повече свобода. И пак терена е от значение. Имам приятел с подобна от клипа. Стои на сянка под един кипарис. Имам и познат с повдигащ тип вилица. При него работи добре с добър терен и двумайчини рутови.

Идеята ми е да пробвам да товаря и разтоварвам магазините с тоз "хаспел". Тип вилица не ме устройва, защото трябва и палети или нещо от сорта.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #58 Преди 2 седмици

kuline написа:Идеята ми е да пробвам да товаря и разтоварвам магазините с тоз "хаспел". Тип вилица не ме устройва, защото трябва и палети или нещо от сорта.

За товарене на транспорт нямам впечатления. Единствено за обслужване на кошери. За вилицата, на корпусите се монтират здрави трупчета на страниците. Вилицата минава от двете страни на корпуса, под трупчетата и повдига. При връщане на корпусите/магазини(тежки!!!) и при стегнат захват има проблем със хоризонтирането. Тези неща касаят прегледи на многокорпусни системи. Избягва се поединично местене на тежки елементи, особенно прегледи на долни корпуси при двумайчини(6-7корпуса) или натоварени примерно 3 магазина. Олеква хамалогията, но за да няма залитане, друскане(при освобождаване на корпуса) си трябва планирано подготвен терен.

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: и 15 гости