Центрофуга - от ръчна към електро.

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #11 Преди 1 година

Има обратна връзка,стърчащите кабели са мост между статор и ротор.
Регистриран: Преди 4 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #12 Преди 1 година

росен попов написа:Има обратна връзка,стърчащите кабели са мост между статор и ротор.

Туй спирачката ще трябва да е. :think:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #13 Преди 1 година

росен попов написа:Има обратна връзка,стърчащите кабели са мост между статор и ротор.

Да. Платката с тази схема изисква обратната връзка. Доволен ли си от управлението? Ако е от североизтока ;) , малко коментар ще ми от полза.
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #14 Преди 1 година

Доволен съм ,не въртя на ръка ,ползвах платка от пералня с tda1085 и я преработих.

Мнение #15 Преди 1 година

росен попов написа:Доволен съм ,не въртя на ръка ,ползвах платка от пералня с tda1085 и я преработих.

Е, аз не попаднах на такова управление. Знаех, че е вариант, но в трите попаднали ми машини, не беше изпълнено с TDA 1085.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #16 Преди 1 месец

Регистрирайте се, за да видите линка

Мисля, че няма смисъл да се сменя симистора - той е 8 ампера: 240*8= 1920W. Но да се сложи по-голям радиатор е добра идея. На оригиналния радиатор нямаше термо паста.

Премерих потнциометъра - 20 килоома и сложих последователно на него още един 2 килоома. Така имам 10 пъти по- прецизно регулиране.

Мнение #17 Преди 1 месец

vpdyankov написа:https://www.aliexpress.com/item/32958565982.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.690f4c4dX7wzvq

Мисля, че няма смисъл да се сменя симистора - той е 8 ампера: 240*8= 1920W. Но да се сложи по-голям радиатор е добра идея. На оригиналния радиатор нямаше термо паста.

Премерих потнциометъра - 20 килоома и сложих последователно на него още един 2 килоома. Така имам 10 пъти по- прецизно регулиране.

В момента регулирам в рамките 0-3.5 по скалата на потенциометъра. С допълнително съпротивление към потенциометъра, ще се увеличи ли този обхват?
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #18 Преди 3 седмици

rumenggr написа:В момента регулирам в рамките 0-3.5 по скалата на потенциометъра. С допълнително съпротивление към потенциометъра, ще се увеличи ли този обхват?

Не, само ще изместиш скалата. При 0 ома оборотите са 0, така че като сложиш потенциометър 2кОма и вдигнеш оборотите с оригиналния напр. на 1200, с новия регулираш 1200-2600.

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 гости