Термологер

Профилна снимка
зуница
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #141 Преди 3 месеца

vasilevsa написа:Аха турски поток му е далеч, виж на мен ми е близо :icon-wink: Лятото като ходих на плаж у Гръцко слагаха тръбите :icon-wink:

Тия тръби дето си гледал, са в посока към Смилян и неизчерпаемите "залежи" от Смилянски боб! :icon-lol:
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #142 Преди 3 месеца

зуница написа:Тия тръби дето си гледал, са в посока към Смилян и неизчерпаемите "залежи" от Смилянски боб! :icon-lol:

Не то и смилянския боб иде от Китай. Тия тръби ги гледах на магистралата Егнатия одос по пътя ксанти кавала. Интересно как са се оправили тия византийци с третия енергиен пакет на ЕС :icon-wink:
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Профилна снимка
ag ro
Регистриран: Преди 3 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #143 Преди 3 месеца

Дамян Дамянов написа:Това казвам, когато на всички се плати и когато се направи "както трябва", цената можем да я надуем до милиони. А ние нека видим в българската реалност какво можем да направи и дали изобщо можем.

Мислех си, че може, даже направих всичко възможно. Инвестирах над 30 000 в един европроект по 4.1, наистина за милиони, чаках една година. До декември проекта ми беше оценен като за подписване на договор. Но явно не са стигнали парите за "наши хора" и изведнъж след нова година точките спаднаха наполовина. Обяснение още нямам. А замисъла беше за 1000 кошера, с пълно следене на тегло, звук, температура и влажност в реално време с цел написване на софтуер след създаване на базата данни. Така че, само съм си мислел, че е възможно. Ядосвам се, като знам какви кухи проекти минаха, а неща, които можеха да донесат обща полза, ги режат. Такава ни е държавата, за съжаление.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #144 Преди 3 месеца

ag ro написа:Мислех си, че може, даже направих всичко възможно. Инвестирах над 30 000 в един европроект по 4.1, наистина за милиони, чаках една година. До декември проекта ми беше оценен като за подписване на договор. Но явно не са стигнали парите за "наши хора" и изведнъж след нова година точките спаднаха наполовина. Обяснение още нямам. А замисъла беше за 1000 кошера, с пълно следене на тегло, звук, температура и влажност в реално време с цел написване на софтуер след създаване на базата данни. Така че, само съм си мислел, че е възможно. Ядосвам се, като знам какви кухи проекти минаха, а неща, които можеха да донесат обща полза, ги режат. Такава ни е държавата, за съжаление.

Това трябва да се разгласи! Е*ахти подигравката!
Изпрати ми телефона си на ЛС.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
ag ro

Мнение #145 Преди 3 месеца

Дамян Дамянов написа:Това трябва да се разгласи! Е*ахти подигравката!
Изпрати ми телефона си на ЛС.

Нека да получа официално писмо, за да видя основанията. Може да се обжалва, ама умряла работа според мен. Но нека не бия тъпана още.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #146 Преди 3 месеца

ag ro написа:Нека да получа официално писмо, за да видя основанията. Може да се обжалва, ама умряла работа според мен. Но нека не бия тъпана още.

Както кажеш, но после може и да е късно.
Профилна снимка
zis
Регистриран: Преди 4 месеца
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: 2012 г.

Мнение #147 Преди 3 месеца

ag ro разкажи за проекта както и как похарчи над 30 000 лв.?
Профилна снимка
ag ro

Мнение #148 Преди 3 месеца

zis написа:ag ro разкажи за проекта както и как похарчи над 30 000 лв.?

Не сега, стана късно. А иначе е лесно - технически проект, доклади разни, консултанти, покупка на семейства за осигуряване на СПО, кошери за семействата, инвентар и т.н.
Профилна снимка
Боян Палов

Мнение #149 Преди 3 месеца

Нещо интересно от сутрешната ми поща: Регистрирайте се, за да видите линка
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #150 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:Нещо интересно от сутрешната ми поща: Регистрирайте се, за да видите линка

Може, но кой ще седи с телефона в обхвата и то целогодишно. Пак трябва някаква база и дори да прехвърля данни през нета.

Назад към Машини