Центрофуги

Профилна снимка
Бат Тянко
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #101 Преди 5 месеца

А не може ли, да сипваш в нещо различно от тенекия? Същевременно играещо роля на матуратор. Ненормалното в нашата страна е нормално в повечето чужди.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #102 Преди 5 месеца

Иван.Иванов написа:Колеги, сефтосах новата центрофуга, нямам натрупан опит все още, та центрофугата е турска, чисто нова 3/6 рамки. След първото въртене останах с това мнение:
- тенекето не се събира под центрофугата
- тенекето + цедката пак не се събират под центрофугата
- канелата е сложена на 2-3 пръста над дъното, съответно след приключване на работа, много мед остава по дъното
- уплътнителя на канелата падна ... няма какво да го задържа да не пада ..
и от тук направих следното :
- сложих по една тухла на всеки крак за да се събере тенекето, но като слоа цедката пак не може хубаво да влезе
- не е много стабилно и сигурно центрофугата да е на тухлите
- за да наклоня центрофугата да се отече хубаво меда бях принуден да сложа по 2 тухли една върху друга на 2-та крака, а на 3-тия който е срещу канелата, там надигнах с 4 тухли :eek: :eek: , наклона беше голям, с риск да не се преобърне я придържах
- с една дума, новот си е ново ама пак не ти върши работа... все пак ми е първа центрофуга и не съм знаел къде и какво да гледам, сега вече съм запознат. Върши работа като цяло, но не е това което си мислех, че ще бъде.

Тъй като нямам опит с центрофугите, споделете, това нормално ли е или не е нормално.

Сега ще направя дупки на краката и ще удължа с 20-30 сантиметра краката, за да може хубаво да вкарам тенекето + цедката.
Прилагам снимков материал.

Не е нормално, но се случва и на други :D
От това, което виждам на снимките ми се струва, че 20-30 см, ще ти е много. Първо ще ти е неудобно да зареждаш центрофугата и второ, самата тя става по нестабилна при работа, тъй като вдигаш центъра на тежестта. Според мен измери, с колко ти е нужно да увеличиш краката и добави 1-2 см. аванс. Успех!
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #103 Преди 5 месеца

Бат Тянко написа:А не може ли, да сипваш в нещо различно от тенекия?

Вместо да повдигаш центрофугата що не си купиш 2 кофи които да влизат отдолу барабар с цедката и да почерпиш Тянката. :)
Профилна снимка
Иван.Иванов
Регистриран: Преди 7 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #104 Преди 5 месеца

венци написа:Вместо да повдигаш центрофугата що не си купиш 2 кофи които да влизат отдолу барабар с цедката и да почерпиш Тянката. :)

Това ще направя купувам 2-3 кофи нови, като предварително измеря височината под центрофугата и премахна височината на цедката. За почерпката не е проблем, ще почерпя, ама ще черпя всички :D доста неща научих за начинаещи от форума !
Профилна снимка
Иван.Иванов
Регистриран: Преди 7 месеца

Мнение #105 Преди 5 месеца

Иван.Иванов написа:Това ще направя купувам 2-3 кофи нови, като предварително измеря височината под центрофугата и премахна височината на цедката. За почерпката не е проблем, ще почерпя, ама ще черпя всички :D доста неща научих за начинаещи от форума !

И колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че не знам нищо :) :mrgreen: :mrgreen:
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #106 Преди 5 месеца

А, добре дошъл :(
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #107 Преди 5 месеца

Иван.Иванов написа:Това ще направя купувам 2-3 кофи нови, като предварително измеря височината под центрофугата и премахна височината на цедката. За почерпката не е проблем, ще почерпя, ама ще черпя всички :D доста неща научих за начинаещи от форума !

Не знам дали знаеш, но кофите са по-скъпи от тенекиите. Гледай да можеш да филтрираш големите парчета восък и д влиза тенекия под центрофугата.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелар от: 5 години

Мнение #108 Преди 5 месеца

Иван.Иванов написа:И колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че не знам нищо :) :mrgreen: :mrgreen:

За това аз не чета и пак съм като теб. :D :D :D
Профилна снимка
зуница
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #109 Преди 3 месеца

Успешно "решение"!
Центрофуги - IMG_20180703_100039.jpg
Центрофуги - IMG_20180603_115836.jpg
Центрофуги - IMG_20180616_131543.jpg
Центрофуги - IMG_20180616_131520.jpg
Центрофуги - IMG_20180616_131502.jpg
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелар от: 5 години

Мнение #110 Преди 3 месеца

Няма смисъл от това пак ще подскача. :D :D :D Аз не точа първите 12 рамки и си пия кафето. :D :D :D :D :D :D

Назад към Машини