Хомогенизатор Матуратор

Профилна снимка
joreto043
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #21 Преди 4 дни

На мен ми трябва да хомогинезирам меда и да излиза на партиди, колкото е по-голям хомогинезатора толкова по-добре, защото всяка партида си има изследване. За инверт ще се ползва есента, да се продава на черно.. все пак от някъде трябва да си избива парите :lol: :lol:
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #22 Преди 4 дни

joreto043 написа:На мен ми трябва да хомогинезирам меда и да излиза на партиди, колкото е по-голям хомогинезатора толкова по-добре, защото всяка партида си има изследване. За инверт ще се ползва есента, да се продава на черно.. все пак от някъде трябва да си избива парите :lol: :lol:

Инверта лекувал Жорка синя пъпка,но пък докарвал язва.Така чух. :D :D :D
Профилна снимка
distedi
Пчелар от: Русе

Мнение #23 Преди 4 дни

joreto043 написа:На мен ми трябва да хомогинезирам меда и да излиза на партиди, колкото е по-голям хомогинезатора толкова по-добре, защото всяка партида си има изследване. За инверт ще се ползва есента, да се продава на черно.. все пак от някъде трябва да си избива парите :lol: :lol:

Ако ще го ползваш за мед, задължително трябва да обърнеш внимание на помпата! С тази, дето е показана на клипа - нямаш шанс.
А относно инверт - аз съм се отказал да го ползвам в пчелина. За продан - грижи нямаш ;)
Димитър Димитров
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #24 Преди 4 дни

distedi написа:А относно инверт - аз съм се отказал да го ползвам в пчелина.

Защото е кофти, когато излезе в пробата на меда ли?
Профилна снимка
distedi
Пчелар от: Русе

Мнение #25 Преди 4 дни

kuline написа:Защото е кофти, когато излезе в пробата на меда ли?

Лични наблюдения - зазимени семейства с мед и такива с инверт.....първите са видимо по-добре пролетта.
Относно пробите - предпочитам истински мед и никога не храня по време на паша... Всеки сам преценява как да действа и какво да слага в кошерите :) Никога не съм имал кофти проби 8-)
Димитър Димитров
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #26 Преди 4 дни

distedi написа:Лични наблюдения - зазимени семейства с мед и такива с инверт.....първите са видимо по-добре пролетта.
Относно пробите - предпочитам истински мед и никога не храня по време на паша... Всеки сам преценява как да действа и какво да слага в кошерите :) Никога не съм имал кофти проби 8-)

Нямах предвид това, че меда ти е кръщаван, съжалявам, че така си ме разбрал или е прозвучало.
Инверт или някакви други примеси в меда, могат и попадат, когато са давани на пчелите с еснното подхранване, а пчелите не са успели да го оползотворят същия този мед.
Профилна снимка
Борислав Александров
Пчелар от: Добрич

Мнение #27 Преди 3 дни

Като идея - стара центрофуга също може да се приспособи за хомогенизатор - барабана се заменя с бъркалка пък ако искате и топло има разни реотани и т.н. с които да си я увиете :))))
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #28 Преди 3 дни

Борислав Александров написа:Като идея - стара центрофуга също може да се приспособи за хомогенизатор - барабана се заменя с бъркалка пък ако искате и топло има разни реотани и т.н. с които да си я увиете :))))

Александров учи ги, учи ги после ще се чудиш как да си продаваш меда. :D :D :D

Назад към Машини