Дървообработващи

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #161 Преди 1 година

tarty написа:Накрайника може да е и бургия, но да си вземе повечко бройки, защото тънките се чупят често.

Аз бих го направил с 3-4 броя такива.

Изображение
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #162 Преди 1 година

kuline написа:А защо се чупят? Защото са дълги свредлата или защото пробивания детайл не е застопорен, а се държи с ръка. Тия твои идеи не са подходящи за питащия бре Янчо.

Дааммм негативизма продължава, а защо не напишете и документирате със снимки как се прави :lol:, колегата и снимка ви е качил, айде давайте идеи. Аз от три години нито съм ковал, нито зателвал рамки, само ги горя в печката.
Контакт:

Мнение #163 Преди 1 година

tarty написа:Дааммм негативизма продължава, а защо не напишете и документирате със снимки как се прави :lol:, колегата и снимка ви е качил, айде давайте идеи. Аз от три години нито съм ковал, нито зателвал рамки, само ги горя в печката.

Много хубаво топлят! :lol: :lol: :lol:
Пчелар от: Североизток

Мнение #164 Преди 1 година

tarty написа:Дааммм негативизма продължава, а защо не напишете и документирате със снимки как се прави :lol:, колегата и снимка ви е качил, айде давайте идеи. Аз от три години нито съм ковал, нито зателвал рамки, само ги горя в печката.

Абе ти много обидчив си бил бре!
Аз имам ел.машина за пробиване на рамки, закупена за 50 лв. от колега, който се отказа от пчеларството преди години. Машината е негова изработка с 6 ел.моторчета. Пробивам скована рамка в комбинация на отвори, каквито пожелая, но сега не е време за снимки. Пробивал съм едно време и с дрелка. Кова с такер. Най важното - топля се на природен газ.
Всичко това по-горе написано от мен, не е в полза на Иван.Иванов!
Иване, за твоите мащаби на пчеларство си се насочил правилно. Направи си шаблон, в който да поставяш пробивания детайл ( нещо като улей), за да няма възможност да мърда прекалено много, както и да можеш да го (детайла) застопоряваш в едно и също положение, спрямо края по дължина и в ширина.
Не обръщай внимание на нашите закачки, те са плод на мерене на п...петунии :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Контакт:

Мнение #165 Преди 1 година

kuline написа:Абе ти много обидчив си бил бре!
Аз имам ел.машина за пробиване на рамки, закупена за 50 лв. от колега, който се отказа от пчеларството преди години. Машината е негова изработка с 6 ел.моторчета. Пробивам скована рамка в комбинация на отвори, каквито пожелая, но сега не е време за снимки. Пробивал съм едно време и с дрелка. Кова с такер. Най важното - топля се на природен газ.
Иване, за твоите мащаби на пчеларство си се насочил правилно. Направи си шаблон, в който да поставяш пробивания детайл ( нещо като улей), за да няма възможност да мърда прекалено много, както и да можеш да го (детайла) застопоряваш в едно и също положение, спрямо края по дължина и в ширина.

Хубаво, че се отказах от Дадан-Блат :lol: :lol: :lol:
Работилницата на Дядо Коледа пасти да яде! :whistle:

Мнение #166 Преди 1 година

Дамян Дамянов написа:Хубаво, че се отказах от Дадан-Блат :lol: :lol: :lol:
Работилницата на Дядо Коледа пасти да яде! :whistle:

Е аз все пак работя и със строителна рамка, чрез която усвоявам голяма част от произведения от пчелите восък. При корпусната технология това е...
Освен ако не си с малки рамки или пластмасови такива.
Проф.

Мнение #167 Преди 1 година

kuline написа:Абе ти много обидчив си бил бре!

Кой та пита какво имаш? Покажи му нагледно какво да си направи със машинката от снимката, а що не му подариш направо твоята за по лесно . Аз съм снимал как може да си направи една масичка със машинката от снимката, да опъне една счупена рулетка за оразмеряване. Толкова знам, толкова показвам.

Мнение #168 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:Колеги, купих си вертикална стойка за бормашинката модел на райдер / без менгемето /, за да дупча рамки

С водач от чекмедже.
Изображение

Мнение #169 Преди 1 година

tarty написа:Кой та пита какво имаш? Покажи му нагледно какво да си направи със машинката от снимката, а що не му подариш направо твоята за по лесно . Аз съм снимал как може да си направи една масичка със машинката от снимката, да опъне една счупена рулетка за оразмеряване. Толкова знам, толкова показвам.

А тъй, бъди по словоохотлив! Какво си си стиснал джуките като девствена мома, не казвам момък. :D
Бих му подарил и моята, но още ми е необходима и няма как да стане.
Рулетка ще му е необходима, за да може да направи шаблона, от там на сетне-не. Ама ти явно си липсвал от тоя час в училище. Аз въпреки, че съм изучавал ССМ (селскостопански машини) и ТОПК (технология на отглеждане на полските култури) и други подобни предмети в училище, съм любознателен и съм понаучил туй-онуй от дърводелската работа, естествено не без загуби на част от пръст, но това е част от уроците. :D
Контакт:

Мнение #170 Преди 1 година

Аз съм пас! Само като се замисля колко работа е това да пробиеш и обтелиш рамките и как вечно свършват готовите по никое време......

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости