Фуражомелка за пудра захар

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #1 Преди 1 година

Колеги, здравейте. Бихте ли споделили, дали някой от вас е ползвал фуражомелка за смилане на захар, и последващото и използване за направа на питки за зимно подхранване?
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Плевен

Мнение #2 Преди 1 година

stalev написа:Колеги, здравейте. Бихте ли споделили, дали някой от вас е ползвал фуражомелка за смилане на захар, и последващото и използване за направа на питки за зимно подхранване?

Получава се. Отворите на ситото трябва да са около един мм.

Мнение #3 Преди 1 година

Димитър Маринов написа:Получава се. Отворите на ситото трябва да са около един мм.

Аз ползвам такава. Както каза колегата, ситото трябва да е с много малки отвори. Моето е с два и пак се получава.

Мнение #4 Преди 1 година

От опит знам че оборотите не трябва да са под 3000 на оста на чуковете.
Пчелар от: Североизток

Мнение #5 Преди 1 година

Максим написа:От опит знам че оборотите не трябва да са под 3000 на оста на чуковете.

Тук нещо не разбрах. Каква е разликата в оборотите на оста и в периферията на чуковете? :think:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #6 Преди 1 година

kuline написа:Тук нещо не разбрах. Каква е разликата в оборотите на оста и в периферията на чуковете?

Кой ти е крив,че си бегал от тоя час.. :lol: :lol:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Мнение #7 Преди 1 година

Калеко Алеко написа:Кой ти е крив,че си бегал от тоя час.. :lol: :lol:

Сигур за туй ще да е. :lol:

Мнение #8 Преди 1 година

kuline написа:Тук нещо не разбрах. Каква е разликата в оборотите на оста и в периферията на чуковете? :think:

Той е казал "оста на чуковете" , а ти разделяш оста и чуковете. :lol: А, аз какво да кажа? Нямам чукове. Имам две яки перки по 550 мм., поставени на кръст и се въртят с 5600 оборота от мотор 10 kW.

Мнение #9 Преди 1 година

kuline написа:Тук нещо не разбрах. Каква е разликата в оборотите на оста и в периферията на чуковете? :think:

Максим правилно е казал, оста на чуковете. За да не се бърка с оста на мотора.
Оборотите на мотора и на чуковете в общия случай са различни.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #10 Преди 1 година

solaris60 написа:Той е казал "оста на чуковете" , а ти разделяш оста и чуковете. :lol: А, аз какво да кажа? Нямам чукове. Имам две яки перки по 550 мм., поставени на кръст и се въртят с 5600 оборота от мотор 10 kW.

Не, не разделям нищо. Това е система. Той казва за обороти, които са еднакви, както на оста, така и в периферията. Друг е въпроса за силата, която се прилага. Тя зависи и от други параметри. Както и да е. В крайна сметка, колкото са по-високи оборотите, както и по-ситно ситото, толкова по-добре. Да, не може да са и прекалено високи оборотите, както и прекалено малки отворите, защото ми се струва, че може да се получи друг ефект - карамелизиране. :D

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост