Фуражомелка за пудра захар

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1992

Мнение #51 Преди 1 година

И сте прави и не сте ,сменяш ситото на ярмомелката с отвори 0.5 до милиметър и ще имаш пудра захар ,както писаха колегите,пробвано и върши работа,ако е само за лични нужди.
Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #52 Преди 1 година

Profi написа:И сте прави и не сте ,сменяш ситото на ярмомелката с отвори 0.5 до милиметър и ще имаш пудра захар ,както писаха колегите,пробвано и върши работа,ако е само за лични нужди.

Те, личните нужди, На всеки са различни :D
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #53 Преди 1 година

Георги написа:Бат Тянко, ти как разбра дали колегата, да си вземе фуражомелка? :D :D :D

Пак Гошови работи, ама ще ти кажа. Фърлих му боб! И понеже излезе на втория път, та за това. И на кафе познавам? А по себе си съдя, че наумя ли си нещо, и не го направя не си намирам хаира.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #54 Преди 1 година

Бат Тянко написа:..., че наумя ли си нещо, и не го направя не си намирам хаира.

Е това е верния отговор.
Иначе на кафе и боб всеки познава. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #55 Преди 1 година

Както писах по- горе. Моята е с перки, а не чукове. За не повече от 10 минути смила 50кг. захар и то поради това, че не и се подава повече, че малко се вдига прах от изхода/моя причина/мързел/ :lol: , иначе ще вдигне още производителността.
Пчелар Мераклия

Мнение #56 Преди 1 година

solaris60 написа:Както писах по- горе. Моята е с перки, а не чукове. За не повече от 10 минути смила 50кг. захар и то поради това, че не и се подава повече, че малко се вдига прах от изхода/моя причина/мързел/ :lol: , иначе ще вдигне още производителността.

То с този 10кв мотор ако мели по бавно, ще излезе златна тази пудра :lol: 8-) :lol:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #57 Преди 1 година

barkov1982 написа:То с този 10кв мотор ако мели по бавно, ще излезе златна тази пудра :lol: 8-) :lol:

Ха, ха...ще разясня като дам един пример. Тази същата машина преди години мелеше брашно, че родителите ми отглеждаха едър рогат добитък. Мераци всякакви. Та тогава в един момент беше с мотор 2,2 кW. Диска на електромера толкова силно се въртеше, че ако изхвърчи и те тупне по главата си заминаваш млад и зелен. Шегувам се. :lol: А сега с този едва забелязваш, че се върти. Ха сега си помисли колко ми излиза пудрата за 7-8 мин. работа? Предния работеше бавно, че се товареше, а този съм му увеличил входа 3 пъти, че аз се товаря, за да бързам да подавам. А има още възможности. :lol:

П.П. Сега след час ще правя едни 50 кг. на пудра, само да прелетя едни 17 км. :lol:
Пчелар Мераклия

Мнение #58 Преди 1 година

Като дете ме оставиха да смеля малкп царевица с кочаните и понеже фуражомелкката нямаше допълнителната наставка връзвахме прорязан чувал, ама детска радост-шарени бонбони, реших да видя как точно става процеса, отгъвям крайчето пускам кочана ииии две седмици ходих с бинди на челото :lol: :lol:

Мнение #59 Преди 1 година

barkov1982 написа:Като дете ме оставиха да смеля малкп царевица с кочаните и понеже фуражомелкката нямаше допълнителната наставка връзвахме прорязан чувал, ама детска радост-шарени бонбони, реших да видя как точно става процеса, отгъвям крайчето пускам кочана ииии две седмици ходих с бинди на челото :lol: :lol:

Така е. Ако беше хитрак като Друмев, друго би направил, но не си. Колкото и да го "бъзикаш". :lol: Той щеше да накара брат си. :lol:
Пчелар Мераклия

Мнение #60 Преди 1 година

solaris60 написа:Така е. Ако беше хитрак като Друмев, друго би направил, но не си. Колкото и да го "бъзикаш". :lol: Той щеше да накара брат си. :lol:

Е като нямам брат :lol:

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости