Пчеларска количка

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #1 Преди 2 седмици

Имам нужда от количка и се оглеждам за нещо готово. Някой има ли впечатления от този тип колички?
Пчеларска количка - 56031-gradinarska-koli4ka-hecht-52184-215-l-300-kg-.jpg

Бях решил да си правя, но сметката нещо не излиза и ще съм благодарен ако някой сподели опит или впечатления. В този тип колички има известна многофункционалност и това ми харесва. Тези имат товароносимост 300кг(вероятно неподвижни ;) ).
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2 Преди 2 седмици

rumenggr написа:Имам нужда от количка и се оглеждам за нещо готово. Някой има ли впечатления от този тип колички?
56031-gradinarska-koli4ka-hecht-52184-215-l-300-kg-.jpg
Бях решил да си правя, но сметката нещо не излиза и ще съм благодарен ако някой сподели опит или впечатления. В този тип колички има известна многофункционалност и това ми харесва. Тези имат товароносимост 300кг(вероятно неподвижни ;) ).
Изображение

Някъде, но не знам в кой форум, обсъждахме тия превозни средства. Според мен е по добре да бъде РК 1М, може и РК 2М, но РК 4, дори и "М", ще е трудоемка за пчеларя, че ще трябва да мислиш за теглителната сила.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #3 Преди 2 седмици

kuline написа:Някъде, но не знам в кой форум, обсъждахме тия превозни средства. Според мен е по добре да бъде РК 1М, може и РК 2М, но РК 4, дори и "М", ще е трудоемка за пчеларя, че ще трябва да мислиш за теглителната сила.

РК-1 имам. Не е удобна. Едно колело. Товара е под наклон, с висок център на тежестта, част от него в ръцете и при повече корпуси залита. От 14-15 годишен я търкалям. Къща, работилница, навеси, пътеки,.... ,земя, бетон, вар, тухли, керемиди, камъни... Познавам я. Не е тя.

Мнение #4 Преди 2 седмици

rumenggr написа:РК-1 имам. Не е удобна. Едно колело. Товара е под наклон, с висок център на тежестта, част от него в ръцете и при повече корпуси залита. От 14-15 годишен я търкалям. Къща, работилница, навеси, пътеки,.... ,земя, бетон, вар, тухли, керемиди, камъни... Познавам я. Не е тя.

Е, аз имах предвид доста модифицирана спрямо първообраза - класическата РК - 1 ;)

Мнение #5 Преди 2 седмици

kuline написа:Е, аз имах предвид доста модифицирана спрямо първообраза - класическата РК - 1 ;)

Хубавото е, че едното колело компенсира наклони. Аз нямам значителен наклон по трасето. Един положителен отзив имам за четириколка по тревист терен.

Мнение #6 Преди 2 седмици

rumenggr написа:Хубавото е, че едното колело компенсира наклони. Аз нямам значителен наклон по трасето. Един положителен отзив имам за четириколка по тревист терен.

Аз доста съм се заглеждал по подобни четириколки. Подобни имаше и в Практикер. Както споменах в предишен пост-теглителна сила е необходима, та се бях засилил да си купувам тракторна косачка, която да ползвам освен за косене и за теглене на четириколката, но се отказах, просто направих новия пчелин с по-голямо междуредие и направо с уазката минавам.

Мнение #7 Преди 2 седмици

kuline написа:Аз доста съм се заглеждал по подобни четириколки. Подобни имаше и в Практикер. Както споменах в предишен пост-теглителна сила е необходима, та се бях засилил да си купувам тракторна косачка, която да ползвам освен за косене и за теглене на четириколката, но се отказах, просто направих новия пчелин с по-голямо междуредие и направо с уазката минавам.
Решил си проблема. Обиколих няколко магазина през последните месеци. Има много зле направени, има и необосновано скъпи или с неудобни размери. Бях решил да правя, но само колелата излизат 80-100 лв.. Миналата седмица в Баумакс видях приемлив вариант с добри размери(събира два корпуса на ред). Цената е 130лв. Дават я за 300кг, но ще е добре ако издържи 150-180. Евентуална доработка е възможна, ако се наложи. Гумите са 26см. пневматични. Ще се сдобия и с един спрей за лепене(няма как :shrug: ). Разхождах пробно количка с твърда, бандажна гума по една ливада. Не ми харесва. Искаше ми се да е с колела 30-36см., но няма с 4 колела.
Пчеларска количка - IMG_20191006_133149.jpg

Мнение #8 Преди 2 седмици

Пламен Яанев е изработил такава:
Пчеларска количка - 778276398.JPG
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #9 Преди 2 седмици

а защо не е нещо от типа направи си сам но дървена?
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #10 Преди 2 седмици

Борислав Александров написа:а защо не е нещо от типа направи си сам но дървена?

Пчеларска количка - decorative-pumpkin-wagon-1a.jpg
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости