Центрофуги

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Русе

Мнение #81 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:Благодаря. Ама за да се извади медът и от двете му страни, може по дългата летвичка и в двата случая пак да си е в края за това попитах.

Естествено, че може. Идеята е друга - когато бързаш, за да спори работата, е предвидено дългата летва да може да се обръща и в двете посоки. Така може да работиш с две ръце и да завърташ едновременно двете рамки.
Димитър Димитров
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #82 Преди 1 година

С трирамкова центрофуга няма за къде да бързаш. Килийките имат наклон. Добрата практика (с хордиална центрофуга) е с долната летва на рамката в посоката на въртене.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #83 Преди 1 година

Колеги имам нов въпрос към вас !

При смяна на лагер на автоматичната пералня, бащата е пробил корпуса без да иска, та купихме нова и стара си стои вече 3-4 години под навеса, мотора си работи перфектно без забележки, като цяло пералнята си работи но проблема е , че тече вода като почне да се пълни поради пробития корпус. Та за какво мога да използвам този двигател или изобщо мога ли да го приложа към пчеларските принадлежности :think: :think: да речем към центрофугата която закупих миналата седмица чисто нова, с този мотор и някои преработки датчици матчици ала бала дали аджаба ще може да се направи нещо или да чакам " братята" да минат и да им я дам за без пари дето се вика :roll: :roll: :doh:
Пчелар от: Североизток

Мнение #84 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:Колеги имам нов въпрос към вас !

При смяна на лагер на автоматичната пералня, бащата е пробил корпуса без да иска, та купихме нова и стара си стои вече 3-4 години под навеса, мотора си работи перфектно без забележки, като цяло пералнята си работи но проблема е , че тече вода като почне да се пълни поради пробития корпус. Та за какво мога да използвам този двигател или изобщо мога ли да го приложа към пчеларските принадлежности :think: :think: да речем към центрофугата която закупих миналата седмица чисто нова, с този мотор и някои преработки датчици матчици ала бала дали аджаба ще може да се направи нещо или да чакам " братята" да минат и да им я дам за без пари дето се вика :roll: :roll: :doh:

Може да се автоматизира центрофугата с този мотор, стига да е колекторен( с четки).
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #85 Преди 1 година

kuline написа:Може да се автоматизира центрофугата с този мотор, стига да е колекторен( с четки).

Ще погледна да видя какъв е , но смятам че е такъв, понеже пералнята е сигурно на 10 години.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #86 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:Ще погледна да видя какъв е , но смятам че е такъв, понеже пералнята е сигурно на 10 години.

Повечето от старите перални не са с четков мотор. Новите вият като разгонени, горят, пълни са с електроника и :doh:
Виж дали към мотора отиват кабели от един или два цилиндъра високи 8-10см. Това са кондензаторите, но може и да са монтирани директно върху мотора...трябваше да кажеш модела на пералнята :D
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #87 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:Колеги имам нов въпрос към вас !

Всичко може колега, само мерак да имаш и малко знания по електротехника. ;)
Изкарай маторя от пралнята, фотни го и го пусни тука да го видим...
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #88 Преди 1 година

В първия свободен момент ще направя едно фото на пералнята и на мотора и ще кача снимки.

А до знанията.. завършил съм електро-енергетика, но учихме главно за АЕЦ, ВЕЦ, ТЕЦ . Почти не сме се занимавали със слабо токови "джунджурии" :D . С една дума не смятай, че съм запознат :D :D
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #89 Преди 1 година

Иван.Иванов написа:В първия свободен момент ще направя едно фото на пералнята и на мотора и ще кача снимки.

А до знанията.. завършил съм електро-енергетика, но учихме главно за АЕЦ, ВЕЦ, ТЕЦ . Почти не сме се занимавали със слабо токови "джунджурии" :D . С една дума не смятай, че съм запознат :D :D

Слаботокови знания не са ти нужни, има готови сглобени платки за управление.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #90 Преди 1 година

nikawr написа:Слаботокови знания не са ти нужни, има готови сглобени платки за управление.

40-50 лева може да си намери четков ;)
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост