Обтелване на рамки

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #151 Преди 2 седмици

kuline написа:Абе ей, мушмул! :lol: Не ми разправяй за себестойност на мен. Аз съм добър в събирането, изваждането не ми е любима операция. :lol:

То секи мой да вади,но има и други математики. ;) :lol: :lol: Сложи една такава у с такера у СТ и да видиш как се мандахерца после. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #152 Преди 2 седмици

Марин Шойков написа:Всички го знаем този метод.
Брата бачка а ти НЕ плащаш.
После делите по братски - по-голямото за теб. :D

При нас няма делене има само Разпределне. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 9 месеца
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #153 Преди 2 седмици

jdrumev написа:...Затова бих посъветал новите колеги:
Ковете си рамки с пирончета за пчелари ...

Като казваш "пирончета за пчелари" се сетих за пирончетата, които използвах, при обтелването, днес. Отворих пакетче с нужния размер, закупено от пчеларски магазин. Ми то, в това пакетче, не съм си правил труда специално да ги броя, но имаше минимум 4 различни дължини (различими на око). Отделно имаше и няколко варианта на големина на главата... :lol: Та, пирончетата - като бисквитите "Катеричка"... :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #154 Преди 2 седмици

Купи си такер да ти са ти равни. ;) :lol: :lol: Ама на третата година няма ма псуваш мене... ;) :lol: :lol:

Мнение #155 Преди 2 седмици

Вярно е,че след няколко години, две-три, повечвто рамки ковани с такер имат нужда от ново приковаване. Аз тази година доста си поиграх с четиристоти използвани рамки. Най-стабилни са тези със сглобка и горе и долу. Не използваме лепило, може би ще са по-здрави. Използваме капси, за да не се впива тела, но при повторно използване слагам нов тел.
ИПМ

Мнение #156 Преди 2 седмици

силвия написа:Вярно е,че след няколко години, две-три, повечвто рамки ковани с такер имат нужда от ново приковаване. Аз тази година доста си поиграх с четиристоти използвани рамки. Най-стабилни са тези със сглобка и горе и долу. Не използваме лепило, може би ще са по-здрави. Използваме капси, за да не се впива тела, но при повторно използване слагам нов тел.

Капсите са убаво нещо,но са за ценители само.... ;) :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #157 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Капсите са убаво нещо,но са за ценители само.... ;) :lol: :lol:

за ценители, щото на брат ти не му се занимава :lol:
Дай да ти продам да имаш на Бояна, имам 2 кашончета липови с хофман, сковани, обтелени, с капси и иноксова тел. Няма да ми трябват знаеш. Много ме е яд че не си пренесох всичко в софето, с тоя вирус можеше един тир с рамки да си накова от скука
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
ИПМ

Мнение #158 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:за ценители, щото на брат ти не му се занимава :lol:
Дай да ти продам да имаш на Бояна, имам 2 кашончета липови с хофман, сковани, обтелени, с капси и иноксова тел. Няма да ми трябват знаеш. Много ме е яд че не си пренесох всичко в софето, с тоя вирус можеше един тир с рамки да си накова от скука

Щом са изгодно давай ги.Ама гледай да не ми туриш цени като на Домекстос. ;) :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #159 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Щом са изгодно давай ги.Ама гледай да не ми туриш цени като на Домекстос. ;) :lol: :lol:

е са, цената ще е както сам се изказа за рамката - за ценители
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
ИПМ

Мнение #160 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:е са, цената ще е както сам се изказа за рамката - за ценители

Знаех си,че ша изгоря с куца сделка ама знам,че винаги мой да почерпиш. ;) :lol: :lol:

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости