Щрайхмус

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 1 месец

Някаква идея за щрайхмус от не скъпите ? Опит някой да сподели?
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Харманли

Мнение #2 Преди 1 месец

хси написа:Някаква идея за щрайхмус от не скъпите ? Опит някой да сподели?

Аз съм с това: Регистрирайте се, за да видите линка
Ползвам и абрихта и съм сравнително доволен, но ширината на обработка е малка. Ако сега трябваше да си взема само щрайхмус ("от не скъпите"), може би щеше да бъде това: Регистрирайте се, за да видите линка

Мнение #3 Преди 1 месец

dvd111 написа:Аз съм с това: Регистрирайте се, за да видите линка
Ползвам и абрихта и съм сравнително доволен, но ширината на обработка е малка. Ако сега трябваше да си взема само щрайхмус ("от не скъпите"), може би щеше да бъде това: Регистрирайте се, за да видите линка

От колко време го ползваш и колко материал си пуснал през него?

Мнение #4 Преди 1 месец

хси написа:От колко време го ползваш и колко материал си пуснал през него?

От около 2 години. Не знам точно, но със сигурност миналата зима/пролет през него мина материал за около 50 магазина Дадан-Блат (не знам точно, защото съм сглобил само част от страниците)...

Мнение #5 Преди 1 месец

dvd111 написа:От около 2 години. Не знам точно, но със сигурност миналата зима/пролет през него мина материал за около 50 магазина Дадан-Блат (не знам точно, защото съм сглобил само част от страниците)...

Има ли аспирация, и по -точно има ли нужда от такава? Като точност на изпълнение?

Мнение #6 Преди 1 месец

хси написа:Има ли аспирация, и по -точно има ли нужда от такава? Като точност на изпълнение?

Ами аз аспирацията я включвам винаги и не знам как работи без нея, но пък е чисто (Циркуляра и с аспирация пак прави доста боклук). Точността ме устройва: В двата края (по ширина) има няколко десети разлика, но мисля че е приемливо и не съм правил опити за някакви центровки.
Отначало като го взех, не можах да го подкарам от първия път. Оказа че единия от двата щтифта, с които се фиксира "кутията" с изхода за аспирцията, не е влезнал достатъчно навътре... :lol:

Мнение #7 Преди 1 месец

dvd111 написа:Ами аз аспирацията я включвам винаги и не знам как работи без нея, но пък е чисто (Циркуляра и с аспирация пак прави доста боклук). Точността ме устройва: В двата края (по ширина) има няколко десети разлика, но мисля че е приемливо и не съм правил опити за някакви центровки.
Отначало като го взех, не можах да го подкарам от първия път. Оказа че единия от двата щтифта, с които се фиксира "кутията" с изхода за аспирцията, не е влезнал достатъчно навътре... :lol:

Благодаря колега!

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости