Направи си сам...

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #21 Преди 2 месеца

rumenggr написа:Предполагам си я затрупал някъде. Дай модела, може да излезе нещо.

Направи си сам... - 2EB9C0BF-3DAF-4248-AC0C-8D5B393ADE6D.jpeg

Мнение #22 Преди 2 месеца

Всичко работи, само барабана е продупчен и тече от някъде вода.
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #23 Преди 2 месеца

Иван.Иванов написа:Всичко работи, само барабана е продупчен и тече от някъде вода.

Иване, пералнята е старична и е много вероятно мотора да е безчетков, вероятно двускоростен. Ще се опитам простичко да обясня как да се ориентираш.
Направи си сам... - 0021771_14105_C00059686_320.jpeg

Обикновенно така(на горната снимка) изглежда безчетков мотор. Той не е удачен за центрофуга за мед. Аз имах Канди от 1993 с такъв мотор.
Направи си сам... - images (3).jpeg

На тази снимка се вижда колектора(лъскава медна час) в който опират четките. В случая, четката с четкодържача е махната.
Направи си сам... - images (4).jpeg

Ето тук, пръста на човека опира в четкодържача, от който излиза четката(парче графит) и опира в колектора. В дясната част на снимката, кръглия елемент е таходатчик(от него излизат две кабелчета обикновенно), който е необходим за доброто регулиране на обороти. Моторите имат разлики в корпусите,, но тези елементи ще ги видиш. Ако са налични, това е твоят мотор. Ако се съмняваш, бутни пералнята и наснимай мотора. Покажи снимките.

Мнение #24 Преди 2 месеца

rumenggr написа:Иване, пералнята е старична и е много вероятно мотора да е безчетков, вероятно двускоростен. Ще се опитам простичко да обясня как да се ориентираш.
0021771_14105_C00059686_320.jpeg
Обикновенно така(на горната снимка) изглежда безчетков мотор. Той не е удачен за центрофуга за мед. Аз имах Канди от 1993 с такъв мотор.images (3).jpeg
На тази снимка се вижда колектора(лъскава медна час) в който опират четките. В случая, четката с четкодържача е махната.
images (4).jpeg
Ето тук, пръста на човека опира в четкодържача, от който излиза четката(парче графит) и опира в колектора. В дясната част на снимката, кръглия елемент е таходатчик(от него излизат две кабелчета обикновенно), който е необходим за доброто регулиране на обороти. Моторите имат разлики в корпусите,, но тези елементи ще ги видиш. Ако са налични, това е твоят мотор. Ако се съмняваш, бутни пералнята и наснимай мотора. Покажи снимките.
Изображение
Изображение
Изображение

Ще трябва да я отворя и да видя какъв е мотора.

Гледам някои колеги си правят машина за инвентиран сироп от старите перални "роса" , та стрували си и върши ли работа ? Някой правил ли си е от форума

Мнение #25 Преди 2 месеца

Някои правил ли си е и има ли начин да се направи скромна машинка за инвентиран сироп ?
Какво е нужно за направата ?
Става въпрос за малки количества нещо от порядъка на 30-50 литра.
Идеята ми е да не купувам, а да си правя собствен за собствени нужди - отводки и подхранване на слабите семейства при нужда.
Ясно ми е, че ще излиза по-скъпо от колкото да си го купя, но имам мерак да си направя.

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости