Обтелване на рамки

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #141 Преди 1 седмица

kuline написа:Да. Аз работя с такава. Миналата година бях принуден от обстоятелствата и експериментирах. Получи се. Обтелих, сложих основи и на другия ден започна градежа.

Без паша и кофналиф грдежа е слаб знаеш го най добре ти.След 14-18 дена ще е супер,но кой как ще го усвои по нашия край си знае за него си. ;) :lol: :lol: Аз мисля да заложа на развитието... ;) :lol: :lol: Ползваш ли по нашия край в момента Строителна Рамка трябва да си камикадзе... ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #142 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Без паша и кофналиф грдежа е слаб знаеш го най добре ти.След 14-18 дена ще е супер,но кой как ще го усвои по нашия край си знае за него си. ;) :lol: :lol: Аз мисля да заложа на развитието... ;) :lol: :lol: Ползваш ли по нашия край в момента Строителна Рамка трябва да си камикадзе... ;) :lol: :lol:

Аз не съм спирал със строителната рамка. Ей го имам едни стотина кила восък, а се назландисват, не дават пари. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 9 месеца
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #143 Преди 1 седмица

kuline написа:Да. Аз работя с такава. Миналата година бях принуден от обстоятелствата и експериментирах. Получи се. Обтелих, сложих основи и на другия ден започна градежа.

Около месец след като я ползвах за пръв път, телта беше така сякаш изобщо не е била натягана.Та затова се чудя как се разтяга предварително с такера. А може пък проблема да е и в самата неръждавейка,..
ИПМ

Мнение #144 Преди 1 седмица

kuline написа:Аз не съм спирал със строителната рамка. Ей го имам едни стотина кила восък, а се назландисват, не дават пари. :D

Ако сметнеш другото което трябва за тоя восък ще разбереш,че си на много загуба като ресурс. ;) :lol: :lol: Мога да ти кажа ресурса за 1 Строителна Рамка,но Чичо Гошо ша ми се разсърди. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #145 Преди 1 седмица

dvd111 написа:Около месец след като я ползвах за пръв път, телта беше така сякаш изобщо не е била натягана.Та затова се чудя как се разтяга предварително с такера. А може пък проблема да е и в самата неръждавейка,..

Разтегливост на матириала..Затова бих посъветал новите колеги:
Ковете си рамки с пирончета за пчелари и си пийте кафенцето.Всички тия клипова са на търговци,а те знаят защо коват. ;) :lol: :lol: Имали значение колко рамки ще наковете след като незнаете как да ги градите/Данче Друмевски/? ;) :lol: :lol:

Мнение #146 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Ако сметнеш другото което трябва за тоя восък ще разбереш,че си на много загуба като ресурс. ;) :lol: :lol: Мога да ти кажа ресурса за 1 Строителна Рамка,но Чичо Гошо ша ми се разсърди. ;) :lol: :lol:

Тия лакардии съм ги чел и много не им вярвам, защото така или иначе, чисто физиологично, пчелите отделят восък, който, ако няма къде в кошера, си отива бадева. Пък да не кова и обтелвал като луд, а и да намаля акара, съм си създал тертип на работа, от който съм доволен. ;)

Мнение #147 Преди 1 седмица

dvd111 написа:Около месец след като я ползвах за пръв път, телта беше така сякаш изобщо не е била натягана.Та затова се чудя как се разтяга предварително с такера. А може пък проблема да е и в самата неръждавейка,..

Клипа, а може да е друг съм го гледал преди време и не съм му обръщал внимание, просто използвах идеята, както казах бях принуден. За разтягането незнам, може и да го има.
ИПМ

Мнение #148 Преди 1 седмица

kuline написа:Тия лакардии съм ги чел и много не им вярвам, защото така или иначе, чисто физиологично, пчелите отделят восък, който, ако няма къде в кошера, си отива бадева. Пък да не кова и обтелвал като луд, а и да намаля скара, съм си създал тертип на работа, от който съм доволен. ;)

Над 20лв излиза тая Строителна Рамка. ;) За акаря знаеш ли къв е % та?Аз си имам не случайно мои методи,те ми донасят себестойнойност на меда без да раня под 1 лв. ;) :lol: :lol: :lol:
п.п.Ти колко Строителна Рамка викаш режеш? ;) :lol: :lol: :lol:
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #149 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Аз си имам не случайно мои методи,те ми донасят себестойнойност на меда без да раня под 1 лв. ;) :lol: :lol: :lol:

Всички го знаем този метод.
Брата бачка а ти НЕ плащаш.
После делите по братски - по-голямото за теб. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #150 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Над 20лв излиза тая Строителна Рамка. ;) За акаря знаеш ли къв е % та?Аз си имам не случайно мои методи,те ми донасят себестойнойност на меда без да раня под 1 лв. ;) :lol: :lol: :lol:

Абе ей, мушмул! :lol: Не ми разправяй за себестойност на мен. Аз съм добър в събирането, изваждането не ми е любима операция. :lol:

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости