Направи си сам...

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #11 Преди 4 седмици

зуница написа:Най-лесния вариант.Разпечатката в буркан и на пазара.И това се търси.

Може и да го подарява това ще е позитив за бъдещи клиенти особено ако са на възраст и с лениви черва.След 2017 г. нашето здраве е зависимо от положителни емоции и чувства.
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #12 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Бедно е момчето Калински,а и няма толкова кошери за такава преса.Според мен две кофи и хубав голям камък ще му свършат перфектна работа. ;) :D :D :lol: :lol:

С 2-3 кошера все ще я нацапам пресата :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #13 Преди 4 седмици

Иван.Иванов написа:С 2-3 кошера все ще я нацапам пресата :lol: :lol:

Има една съществена подробност при работа с тая преса: Запълваш я максимално, в смисъл колкото можеш повече и започваш да натягаш. Когато започне да се стича мед - спираш затягането, оставяш я така и след час отново натягаш. Това се прави така защото меда е с голяма гъстота, не е като гроздовата "чорба", поради което можеш да повредиш пресата.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #14 Преди 4 седмици

rumenggr написа:Барабана от автоматична пералня не е удобен. Ако намериш от старите български перални "Роса", става бързо. Махаш мотора и пригаждаш една летва горе, на която да подпираш рамката при разпечатане. Изрязваш кръгла мрежа (за дъно) и я слагаш на летвички в дъното, за де се стича под нея меда. Една кофа под пералнята и работиш. Става, но на първо време. Малка е. Мотора от твойта, ако е четков и с таходатчик, ще стане.

Ами трябва да разпилея пералнята да видя какъв е мотора. Започна да тече, някъде е спукан барабана и я бракувахме, дано мотора да е същия който описа.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Русе

Мнение #15 Преди 4 седмици

Преди време и аз мислих на тази тема, затова споделих какво съм направил: вана за разпечатване
Димитър Димитров

Мнение #16 Преди 4 седмици

distedi написа:Преди време и аз мислих на тази тема, затова споделих какво съм направил: вана за разпечатване

Търсих такава тема, но явно не където трябва... ако бях я намерил щях да продължа дискусията
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #17 Преди 4 седмици

Иван.Иванов написа:Ами трябва да разпилея пералнята да видя какъв е мотора. Започна да тече, някъде е спукан барабана и я бракувахме, дано мотора да е същия който описа.

Снимай го. После разглобяване.

Мнение #18 Преди 4 седмици

rumenggr написа:Снимай го. После разглобяване.

Ако снимам пералнята ще разбереш ли дали мотора ще е този който говориш и ще става за центрофугата или няма да е този ?
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #19 Преди 4 седмици

Иван.Иванов написа:Ако снимам пералнята ще разбереш ли дали мотора ще е този който говориш и ще става за центрофугата или няма да е този ?

Предполагам си я затрупал някъде. Дай модела, може да излезе нещо.

Мнение #20 Преди 4 седмици

rumenggr написа:Предполагам си я затрупал някъде. Дай модела, може да излезе нещо.

Довечера мога да я снимам и да видя модела, че сега съм на работа.

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости