Микроскоп

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #11 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Ха, ха...много бързо ги сортира. Че то половината цветя по Земята с тип фунийка. :lol:

Ее, ти си солничной круг, огряваш навсякъде и затова знаеш, а аз по далеко от сянката си невиждам. :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #12 Преди 1 седмица

силвия написа:Ако някой знае как се казва това растение да пише...
Лианата се казва Текома

Благодаря! :thumbup:
Ето и снимка под електронен микроскоп от нета... :)
Микроскоп - Tekoma stans.jpg
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Плевен

Мнение #13 Преди 1 седмица

Nikawr, с какъв микроскоп си се оборудвал? Ще споделиш ли модел, цена..?
Пчелар от: Северозапада

Мнение #14 Преди 1 седмица

Марин Маринов написа:Nikawr, с какъв микроскоп си се оборудвал? Ще споделиш ли модел, цена..?

Попитай в някоя бивша РВЛ ( Районна вет. лечебница) най вероятно имат изостанали от едно време, и най вероятно ще е за никаква цена.
Контакт:

Мнение #15 Преди 1 седмица

Марин Маринов написа:Nikawr, с какъв микроскоп си се оборудвал? Ще споделиш ли модел, цена..?

Взех един стар български, но много запазен. Изпадна ми за 35 лв. Но едно аверче от заложна къща ми хариза един Карл Цайс Йена. Еми друг клас просто. Не че с Българския е зле, но възможностите на Цайса като финна настройка и регулиране на кондензатора са голямо предимство. Читав Цайс може да се намери за около 400-500 лв, което е доста според мен за 30-40 годишен микроскоп, но явно има защо. Моя Цайс иска сериозна профилактика, както и ремонт на осветителния блок, защото точно там е и тънкия момент при голямо увеличение. Интересното за мен тепърва предстои, защото съм много бос в микроскопията, и за доста неща съм пълен чук, но лека полека ще се понауча на основите поне. Отстрани изглежда простичко, но си е цяла наука, подплатена с доста теория и разбира се мурафети. Сега умувам как да си направя центрофуга, че да мога да си гледам и изчислявам процентното съотношение на различните полени в моя мед.
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Контакт:

Мнение #16 Преди 5 дни

Започвам да се разбирам с Цайса... :lol:
Още не мога да разбера как да се оправя с отблясъците, предполагам че е заради импровизираното ми осветление, но започвам да работя по възстановяването на оригиналния ел. осветителен блок на микроскопа.
Ето малко снимки от днес, полен Резене, като първата снимка е от нета, а другите две са от мен:
Микроскоп - Foenicum vulgare2.jpg

Микроскоп - x600.jpg

Микроскоп - x1350-1.jpg

Назад към Инструменти

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост