Сух прашец

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #291 Преди 2 седмици

и още:
Свежая пыльца содержит около 25 % воды. Отобранную пыльцу тщательно и быстро сушат (но не на солнце), иначе она в течение нескольких дней плесневеет и портится. После сушки ее расфасовывают герметически и хранят при 4 °C. И все же пыльца подвергается разложению: за 4–6 месяцев она теряет 20–30 %, а через год – 50 % своих целебных качеств; через 2 года она становится совершенно бесполезной.
... да разбрах :)
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #292 Преди 2 седмици

svetlyo написа:Какво? Не можах да видя :)
аха... К сожалению, предлагаемая покупателям пыльца чаще всего является бесполезным, хотя и дорогим балластным продуктом. Почему? Что заставляет пыльцу быстро терять свои целебные свойства?

Ахъ, видял си го.
Но знае ли човек кое как е.

Мнение #293 Преди 2 седмици

Специални благодарности на Борката и Барков, че ме заредиха със замръзнал прашец- екологично чист, шарен и за пръв път мога да ям прашец, че много пъти съм пробвал ама нещо не ми допадаше вкуса на цветните полови клетки, но сега ми хареса.
А и има ефект дига самолета като магарешки бодил и действа на либидото като афродизиак.Ако някой иска да се почуства с благоверната си съпруга като мартенски зайци рецептата е:
Вечер в купа за мелба се слага:
1.Една супена лъжица мед /собствено
производство.
2.Една чаена лъжица полени от фризера/ собствено производство или от гореспоменатите особи или подобни тях.
3.10-15 капки прополисова тинктура /може да се ползва от Шойков направена с много мерак и спирт извлечен с ултра мега гига яката технология на Бай Мичо.
4.Канела на пръчки -стърже се много малко или на вкус / от магазина.
Това се бърка, бърка и после се добавя:
5. Няколко лъжици до запълване на 1/2-2/3-Кисело мляко/ домашно биволско или овче мляко (желателно е с овчото да се внимава защото много овчари са огъри и вместо да слагат кофата отпред я слагат отзад на овцата а пустите двукопитни имат досадния навик да се окостилчат баш у доене) може и купено не цитирам марки да не правя реклама.
6.Една супена лъжица мюсли с плодове и те от магазина .
7.Една чаена лъжица стафиди.
8.1-2 пресни ореха от Друмев или от градината.
9. Може всякакви ядки и сушени плодове по собствен вкус като например няколко зърна черен бъз.
Всичко това се разбръква и оставя в хладилника и на сутринта се закусва с тази смес желателно е бавно с наслада и позитивни чуства.
А ако после заглеждате и цигуляви булчета вината не е моя.
За дози и продължителност на прием и противопоказания нямам идея ама например прополисовите капки може да не се слагат след известен период.
Оригинала го има в нета на проф.Мермерски!!!
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #294 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Специални благодарности на Борката и Барков, че ме заредиха с замръзнал прашец- екологично чист, шарен и за пръв път мога да ям прашец, че много пъти съм пробвал ама нещо не ми допадаше вкуса на цветните полови клетки, но сега ми хареса.
А и има ефект дига самолета като магарешки бодил и действа на либидото като афродизиак.Ако някой иска да се почуства с благоверната си съпруга като мартенски зайци рецептата е:
Вечер в купа за мелба се слага:
1.Една супена лъжица мед /собствено
производство.
2.Една чаена лъжица полени от фризера/ собствено производство или от гореспоменатите особи или подобни тях.
3.10-15 капки прополисова тинктура /може да се ползва от Шойков направена с много мерак и спирт извлечен с ултра мега гига яката технология на Бай Мичо.
4.Канела на пръчки -стърже се много малко или на вкус / от магазина.
Това се бърка, бърка и после се добавя:
5. Няколко лъжици до запълване на 1/2-2/3-Кисело мляко/ домашно биволско или овче мляко (желателно е с овчото да се внимава защото много овчари са огъри и вместо да слагат кофата отпред я слагат отзад на овцата а пустите двукопитни имат досадния навик да се окостилчат баш у доене) може и купено не цитирам марки да не правя реклама.
6.Една супена лъжица мюсли с плодове и те от магазина .
7.Една чаена лъжица стафиди.
8.1-2 пресни ореха от Друмев или от градината.
9. Може всякакви ядки и сушени плодове по собствен вкус като например няколко зърна черен бъз.
Всичко това се разбръква и оставя в хладилника и на сутринта се закусва с тази смес желателно е бавно с наслада и позитивни чуства.
А ако после заглеждате и цигуляви булчета вината не е моя.
За дози и продължителност на прием и противопоказания нямам идея ама например прополисовите капки може да не се слагат след известен период.

Айдее то ми мина мерака от чакане по приготвянето бре. :lol: Добре че още нямам нужда от стимуланти. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #295 Преди 2 седмици

kuline написа:Айдее то ми мина мерака от чакане по приготвянето бре. :lol: Добре че още нямам нужда от стимуланти. :D

Е младото си е младо ама повечето пчелари сме си на възраст та се нуждаем не само от визуални стимуланти а и от мъничко подкрепа от даровете на пчелите и природата.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #296 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Е младото си е младо ама повечето пчелари сме си на възраст та се нуждаем не само от визуални стимуланти а и от мъничко подкрепа от даровете на пчелите и природата.

Ъ, ти май си по-малак от мен бре Гоше, рано си се предал. Инак за последното си прав!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #297 Преди 2 седмици

Това пробвано ли е със сух прашец?
Малко размишления: Вече писах, че сухия прашец ме тонизира достатъчно.
Ако приемем че това е при 20% усвояемост, какво ще стане ако замразения прашец се усвоява на 100% и се консумира в същото количество - 1 супена лъжица?
Предположение: Само от една лъжица, самолета ще се вдигне и 3 месеца не може да се приземи! :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #298 Преди 2 седмици

Георги написа:Това пробвано ли е със сух прашец?
Ако приемем че това е при 20% усвояемост, какво ще стане ако замразения прашец се усвоява на 100% и се консумира в същото количество - 1 супена лъжица?
Предположение: Само от една лъжица, самолета ще се вдигне и 3 месеца не можеш го приземи! :D

ама стюардесите :D

Мнение #299 Преди 2 седмици

Георги написа:Това пробвано ли е със сух прашец?
Предположение: Само от една лъжица, самолета ще се вдигне и 3 месеца не можеш го приземи! :D
Чаена, супената е за сух прашец и сухи .........Палу Коелю
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #300 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Специални благодарности ....

Кафе за пред секс:
1 ч.л. кафе за възбуждане;
3 ч.л. мед за подсилване;
1 пакетче бакпулвер за набъбване;
1 с.л. гипс за втвърдяване.
Забележка: Да не се слага гипса преди бакпулвера!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Прашец

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости