Сух прашец

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #251 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Интересна тема!!!
Тия дни се позъдълбах за прашеца /уникален продукт- все пак чрез него растенията се размножават и има всякакъв вид може би и за това има различни ползи от него например прашец от върба е полезен за едно а от например липа за друго.
Но има нереално много и различни дози, курс на лечение и профилактика, условия на съхранение и срок на годност- които не е кой знае колко дълъг,начин на преработка и препоръка за усвояване от организма и т.н., че не е истина.Наистина съм озадачен не , че не съм го чел и знаел ама все пак защо няма единно мнение.

Даа, и на повечето места споменават че обикновенно се съхранява и ползва сушен. А излиза, че изсушим ли го веднъж, все едно сме го прецакали. Така е според мен, защото само се преписва от 100-150 годишна литература... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #252 Преди 2 седмици

Искам да попитам. Защо при изсушаване се барикадира така полена? Каква е целта? ;)
Контакт:

Мнение #253 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Искам да попитам. Защо при изсушаване се барикадира така полена? Каква е целта? ;)

Няма цел предполагам. Просто физика и химия в действие... иначе екзина пази вътрешността от външните влияния, но „обезводни” ли се всичко приключва...
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #254 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Искам да попитам. Защо при изсушаване се барикадира така полена? Каква е целта? ;)

За по хубави времена,а и бактериите ще го съсипят.Гадая в момента,но ушите ми парят. ;) :D :D :lol: :lol:

Мнение #255 Преди 2 седмици

nikawr написа:Няма цел предполагам. Просто физика и химия в действие... иначе екзина пази вътрешността от външните влияния, но „обезводни” ли се всичко приключва...

А обратния процес има ли го?
Контакт:

Мнение #256 Преди 2 седмици

solaris60 написа:А обратния процес има ли го?

Ам май не...
Пчелар от: Северозапада

Мнение #257 Преди 2 седмици

solaris60 написа:А обратния процес има ли го?

Близалцето дава влага и полена я попива и става работата между опрашване и оплождане може да мине много време дори месеци

Мнение #258 Преди 2 седмици

nikawr написа:Ам май не...

Я помисли пак. Да помогна: - тогава каква е целта на полена да се барикадира тъй?
Контакт:

Мнение #259 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Я помисли пак. Да помогна: - тогава каква е целта на полена да се барикадира тъй?

Ако се хидратираше, щеше да се подуе, и да се видозмени, а ефекта беше нулев.
Контакт:

Мнение #260 Преди 2 седмици

Оплождането става през апертурите. Веднъж затворят ли се от дехидратиране не се отварят никога. Поне така твърдят учените мозъци. Това видях и аз донякъде..

Назад към Прашец

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост