Сух прашец

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #261 Преди 2 седмици

nikawr написа:Ако се хидратираше, щеше да се подуе, и да се видозмени, а ефекта беше нулев.

Пак се връщаме оттам откъдето тръгнахме. Значи за да преодолее неблагоприятните условия в природата се е създал такъв механизъм на съхранение, но при благоприятни условия, а това е овлажняването се получава набъбване/разтваряне в което може да участва и някакъв ензим съответващ на даденото растение, същия този не би бил подходящ за друго например. И още доста неща, но трябва да чукам по клавиатурата цяла нощ. ;)
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #262 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Пак се връщаме оттам откъдето тръгнахме. Значи за да преодолее неблагоприятните условия в природата се е създал такъв механизъм на съхранение, но при благоприятни условия, а това е овлажняването се получава набъбване/разтваряне в което може да участва и някакъв ензим съответващ на даденото растение, същия този не би бил подходящ за друго например. И още доста неща, но трябва да чукам по клавиатурата цяла нощ. ;)

Не бих казал... връщаме се пак на първото, химична и физична реакция при дехидратиране.... :lol: Лека нощ, че утре съм пак на манежа... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #263 Преди 2 седмици

Гледай след 4м. и 20с.
https://www.youtube.com/watch?v=awCudS3HBzA
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Северозапада

Мнение #264 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Пак се връщаме оттам откъдето тръгнахме. Значи за да преодолее неблагоприятните условия в природата се е създал такъв механизъм на съхранение, но при благоприятни условия, а това е овлажняването се получава набъбване/разтваряне в което може да участва и някакъв ензим съответващ на даденото растение, същия този не би бил подходящ за друго например. И още доста неща, но трябва да чукам по клавиатурата цяла нощ. ;)
А ако почнеш да пишеш и, че при цветните растения има двойно оплождане няма цяла нощ да ти стигне. Иначе както казах от опрашване до оплождане минава време от няколко минути до месеци дори и година при някой дървета.
Забравил съм ги тия неща ( не че съм ги много знаел) учих ги преди четвър век а миналата година от ЧП за 4 клас си ги припомних.

Мнение #265 Преди 2 седмици

Моя прашец го изсушавам за няколко часа в самоделна сушилня с терморегулатор за инкубатор ( 37,5*С ) и вентилатори.
За нагревател 100ватови крушки.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #266 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:А ако почнеш да пишеш и, че при цветните растения има двойно оплождане няма цяла нощ да ти стигне. Иначе както казах от опрашване до оплождане минава време от няколко минути до месеци дори и година при някой дървета.
Забравил съм ги тия неща ( не че съм ги много знаел) учих ги преди четвър век а миналата година от ЧП за 4 клас си ги припомних.

За това говоря и аз де. Ама май не се слушаме. :lol:

Мнение #267 Преди 2 седмици

Ех, сега, ако беше и дядо Боян да хвърли една светкавица по темата./то па една светкавица щеше да е/ :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #268 Преди 2 седмици

solaris60 написа:За това говоря и аз де. Ама май не се слушаме. :lol:

Значи да разбирам при растенията мъжкия репродоктивен орган е сух а женския е влажен (То като при хората) и като се срещнат при подходящи обстоятелства става заплождане а ние като консумираме прашеца едва ли създаваме пълноценни обстоятелства за да се имитира цветни женски репродоктивни органи тоест няма среща на ин и ян и няма дзен.
И де факто усвояваме само куците и сакатите и други инвалиди от армията на цветните полени.

П.П.В правилна посока ли са насочени мислите ми от повдигнатия от теб казус.

Мнение #269 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Значи да разбирам при растенията мъжкия репродоктивен орган е сух а женския е влажен (То като при хората) и като се срещнат при подходящи обстоятелства става заплождане а ние като консумираме прашеца едва ли създаваме пълноценни обстоятелства за да се имитира цветни женски репродоктивни органи тоест няма среща на ин и ян и няма дзен.
И де факто усвояваме само куците и сакатите и други инвалиди от армията на цветните полени.

Може доста да си поговорим по казуса, но требе и да спим чат пат. :lol: Та горе долу е така. Значи куците и сакатите ги прекарваме от раз, а останалите ги подлъгваме с водна среда, чрез която до им предоставим някакви условия и да разпуснат обвивката. След това вече започва екзикуцията със стомашните сокове. Нещо като орките да нападнат елфите и да им спукат ....нали? :lol:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #270 Преди 2 седмици

Георги 1974 написа:Значи да разбирам при растенията мъжкия репродоктивен орган е сух а женския е влажен (То като при хората) и като се срещнат при подходящи обстоятелства става заплождане а ние като консумираме прашеца едва ли създаваме пълноценни обстоятелства за да се имитира цветни женски репродоктивни органи тоест няма среща на ин и ян и няма дзен.

Те мислите ти са в правилната посока за този казус, ама дали това е "нашият правилен казус"? Каква е ползата за пчеларите и за консуматорите на пчелен прашец, ако знаят къде захожда, кой го оножда и как го заплождат? За това май си има биолози, на които това им е работата. Лично за мен е по-интересно как да се съхрани и преработи той така, че вместо да ползваме 20% от полезните му съставки, да извлечем поне 80% от тях. Все пак нали това е втория по количество и ценност пчелен продукт, а имаме КПД на усвояемост едва 0.2!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Прашец

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост