Изображение

Еводия

Профилна снимка
Outcast
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #41 от Outcast » Преди 2 седмици

Тихомир написа:
Outcast написа:Учудвам се на перверзното удоволствие което си доставяте, като се фукате, че сте насадили корейски инвазивни разстения !

ПФУ !!!

Откъде имаш информация, че Еводията е инвазивна за България?

А какво е?
Да не е естествено за тукашната флора ?
Ф8Р145М32
Профилна снимка
Тихомир
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #42 от Тихомир » Преди 2 седмици

Въпроса ми е дали е инвазивна за България?
Профилна снимка
Outcast

Мнение #43 от Outcast » Преди 2 седмици

Тихомир написа:Въпроса ми е дали е инвазивна за България?

А на мен въпросът ми е дали е естествена за България ?
Вторият ми въпрос е дали Еводията е кастрирана ?
И ако не е кастрирана какво правим за да ограничим разпространението и ?
Ф8Р145М32
Профилна снимка
Тихомир
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #44 от Тихомир » Преди 2 седмици

Еводията не е инвазивна за България.
Акацията не е естествена за България, както и Китайският мехурник, Софората, Албицията, Пауловнията, Айлантуса и много други.
От изброените само Айлантуса е инвазивен.
На южния полюс под ледовете са открити фосили на растения които сега си растат и по други континенти.
При движението на континентите и полюсите са се променили и адаптирали много дървесни и животински видове.
Това е естествен подбор.
Все едно аз да ти кажа ,че за България са естествени хралупите и тръвните , а ти се занимаваш с чужди системи като Фарар, Лангстрот или Дадан
Профилна снимка
Outcast

Мнение #45 от Outcast » Преди 2 седмици

Тихомир написа:Еводията не е инвазивна за България.
Акацията не е естествена за България, както и Китайският мехурник, Софората, Албицията, Пауловнията, Айлантуса и много други.
От изброените само Айлантуса е инвазивен.
На южния полюс под ледовете са открити фосили на растения които сега си растат и по други континенти.
При движението на континентите и полюсите са се променили и адаптирали много дървесни и животински видове.
Това е естествен подбор.
Все едно аз да ти кажа ,че за България са естествени хралупите и тръвните , а ти се занимаваш с чужди системи като Фарар, Лангстрот или Дадан

Прав си !
Днес Еводия, утре "брадати майки".
Майната и на тая държава !
Ф8Р145М32
Профилна снимка
Иван Мънков
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #46 от Иван Мънков » Преди 2 седмици

Бай Мичо, искаш да кажеш, че до няколко години е възможно северните склонове на Стара планина да се покрият с Еводия на мястото на изсечения бук!? Лошо би било, защото дървената мафия ще фалира! Четейки инвазивен вид, веднага си представям Аморфа, въпреки, че при мене от 3 години се чуди дали да тръгне, дали да умре! Вероятно е някой вид предвид, микроклимат, подходяща почва т.н. да превземе определена територия, но еводията едва ли е от тях. Знам едни мочурливи ливади, които последните 20 години интензивно се покриват с планинска върба (ива) и колкото и да се борят с нея, тя все си расте и пролетно време все ми взривява кошерите! :D
Регистрирайте се, за да видите линка
Профилна снимка
Outcast

Мнение #47 от Outcast » Преди 2 седмици

Иван Мънков написа:Бай Мичо, искаш да кажеш, че до няколко години е възможно северните склонове на Стара планина да се покрият с Еводия на мястото на изсечения бук!? Лошо би било, защото дървената мафия ще фалира! Четейки инвазивен вид, веднага си представям Аморфа, въпреки, че при мене от 3 години се чуди дали да тръгне, дали да умре! Вероятно е някой вид предвид, микроклимат, подходяща почва т.н. да превземе определена територия, но еводията едва ли е от тях. Знам едни мочурливи ливади, които последните 20 години интензивно се покриват с планинска върба (ива) и колкото и да се борят с нея, тя все си расте и пролетно време все ми взривява кошерите! :D
Регистрирайте се, за да видите линка

Рафаело,
разбира се, че попресолих манджата.
Преди три години ми донесоха "мурсалски чай". За две години със съвсем малко моя помощ го развъдих. Голяма радост беше. Миналата година селския билкар ми каза, че това е "Заешки уши". Втора година се боря да го ликвидирам и не става. Голяма напаст.
Та това е причината да съм върл противник на привнесените "НЕинвазивни" на хартия разстения.
Ф8Р145М32

Назад към