Медоносни растения

Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Златоград

Мнение #81 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:Смятам,че посочените добиви не са коректни.Начина на изследване,незнам точно как се казва,но общо казано,попиват нектара на цветовете с хартия,като предварително са взели тарата.След това,отново се претегля и разликата се умножава по приблизително количество цветове....
Но за да се поизясни картинката,ще трябва да направим едно сръвнение..Какво се случва с цветчето,когато хуботчето започне да гали и смуче нектарника??? :D :D :D
Да,същото,като при жената.Колкото повече ласки,толкова повече отделя :D :D :D
Та,колкото повече пчелички,толкова повече нектар отделя цвета....

Викаш, адаш пчелите лижат и галят нектарника до squirt :lol: :clap:
аз се чудя що вадят по толкоз много мед хората над 100 кг. от кошер то къде била работата :lol:
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #82 Преди 2 месеца

nikawr написа:Трудна работа това дет казваш последното и не знам де си го чел,

За китките съм чел,а за другото си знам :D
Че,то опрашването си е един вид секс 8-)
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #83 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:За китките съм чел,а за другото си знам :D
Че,то опрашването си е един вид секс 8-)

Май сме чели едни и същи книги? За разлика от Даката? Още Зигмунд Фройд е казал, че всичко на тая Земя е секс! Некое си е живо плющяне, ама пак е същото!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #84 Преди 2 месеца

Сега,като казвам ,че се увеличава отделянето,то имам в предвид от 30% до 100%.Нямам в предвид,че ще се лее,като от помпа...
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #85 Преди 2 месеца

vasilevsa написа:Викаш, адаш пчелите лижат и галят нектарника до squirt :lol: :clap:

Оооооооооо,любовнико,учи се от пчелите :D :D не само лижат и галят,а,и духат..с крилца :lol: :lol: :lol:
И всичкото това,го правят едновремено :doh:
Ся,представи си че си цветче и те налази пчеличка,след нея друга,друга друга.....и ти ще отделяш повече от контролите.. :lol:
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #86 Преди 2 месеца

Бат Тянко написа:Май сме чели едни и същи книги? За разлика от Даката? Още Зигмунд Фройд е казал, че всичко на тая Земя е секс! Некое си е живо плющяне, ама пак е същото!

Зависи от секса.Все пак терминът Животински секс не е излязъл току така
:D :D :D
Профилна снимка
nikawr
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #87 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:Оооооооооо,любовнико,учи се от пчелите :D :D не само лижат и галят,а,и духат..с крилца :lol: :lol: :lol:
И всичкото това,го правят едновремено :doh:
Ся,представи си че си цветче и те налази пчеличка,след нея друга,друга друга.....и ти ще отделяш повече от контролите.. :lol:

Ам пак не съм съгласен бре, пак! ;) пречупваме нещата през нашата призма и нагон, а не е така. Растенията нямат изгода от отделяне на допълнително нектар. Това е още допълнителна енергия, която няма смисъл да хабят, защото така или иначе опрашителя е кацнал и се е овалял вече в прашеца. Природата винаги се стреми към баланс, единствено ние като вид сме вече извън този баланс, но както е тръгнало скоро ще се балансира и тва...
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #88 Преди 2 месеца

nikawr написа:Ам пак не съм съгласен бре, пак!

След,като отделяш аромати и търсиш-привличаш опрашители,редно е да и да дадеш.Дали само пчелите се възползват от нектара...
Ама,пак не се съгласявай.НЕ :naughty:
Профилна снимка
nikawr
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #89 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:След,като отделяш аромати и търсиш-привличаш опрашители,редно е да и да дадеш.Дали само пчелите се възползват от нектара...
Ама,пак не се съгласявай.НЕ :naughty:

Ем не мога да се съглася... :( Вярно е че дават, за да им се даде, но както казах това е енергия, която всяко живо същество се стреми да запази и използва за себе си, а не да подарява. Та затова не ми е ясно и не вярвам. Разбира се, допускам че мога да греша, но търся факти! Ако се сещаш за подобни искледвания или твърдения, моля те пусни да прочета.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #90 Преди 2 месеца

Ся ша го обясня, ама да стигна на другата работа. На второто кафе.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Назад към Медоносна растителност