Еводия

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #101 Преди 1 месец

Четвърта седмица,еводийката жужи..
Еводия - P_20190707_194643.jpg

Явно с възрастта,цъфтежния период се удължава.Но за сж. таз еводия е хибрид,внос от Германия,не остават семена :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Регистриран: Преди 10 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #102 Преди 1 месец

В Пловдив софората тая година май няма да цъфне.Лани цъфтя от 5.07.до началото на август,събраха много от нея.Кво става тази година,не знам.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #103 Преди 1 месец

Kebapa1912 написа:В Пловдив софората тая година май няма да цъфне.Лани цъфтя от 5.07.до началото на август,събраха много от нея.Кво става тази година,не знам.
Пчелната паша е като една река понякога е буина и пълноводна друг път едва бере душа.Пашата, пашата и пак пашата е най голямата майстория в пчеларството другите уйовини са повече за егото на пчелара.
Регистриран: Преди 10 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #104 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Пчелната паша е като една река понякога е буина и пълноводна друг път едва бере душа.Пашата, пашата и пак пашата е най голямата майстория в пчеларството другите уйовини са повече за егото на пчелара.

Ами значи квото е драснал началника на небето!Или сахар и после инверт!

Мнение #105 Преди 1 месец

Kebapa1912 написа:Ами значи квото е драснал началника на небето!Или сахар и после инверт!

Ами дори и да направиш всичко перфектно ако нещи се обърка с времето и пашата изгаряш.То затова винаги начинаещите вадят първоначално много мед що са им малко пчелите после нахитреаат ама ставар и по зависими от природата.
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #106 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Ами дори и да направиш всичко перфектно ако нещи се обърка с времето и пашата изгаряш.То затова винаги начинаещите вадят първоначално много мед що са им малко пчелите после нахитреаат ама ставар и по зависими от природата.

Тук веднага ми изплува един любим лаф:
И ти си прав, ама не е баш така ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #107 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Тук веднага ми изплува един любим лаф:
И ти си прав, ама не е баш така ;)

Абе и твоя лаф е верен, ама не баш.
Истината е по средата крайностите са зловредни.
П.П.Според руски пчеларски станции пчелите вървят около 70% в пакет другите 30% са отклонения по една или друга причина поставени при равни условия.Та пчеларите многи обичат да умуват и да дават за пример 30% като антитеза или антихипотеза.Ако бъдем обективни и двамата сме в тая група а може би по правилното е, да сме в другата с 70% за да сме по обективни.За теб все още има надежда, че си млад ама моя милост с шопско- северозападни гени на възраст си е кауза пердуда или пердута /беше нещо такова/.

Назад към Медоносна растителност

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости