Първо пило

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #111 Преди 1 година

дядо емо написа:Неделя 03 февруари 18градуса.Зазимена стара много добра майка 2016 година на 5 рамки Лангстрот-Рут.Беше изведена във временна отводка до появата на новата майка.Желанието да последва самосмяна не се осъществи,явно много си я харесват и аз реших да я изпита още веднъж.Обилен приток на прашец ме провокира да погледна.Разпуснато кълбо на 3 рамки.На първата от юг прашец и разпечатан мед,на средната дебел венец запечатан и под него пило на 3дни на площ колкото цигарена кутия следващо венеца.Интересното е ,че на северните 2 рамки пълни с мед,като че ли си вземат,колкото им трябва.Дали се надяват на пресен нектар или за да разполагат прашец предстои да видим.Забравих да кажа,вкусили са от питката,площ колкото 2 монети от 1лв.Продължавам да наблюдавам и да се уча. :think:

Любознателен с дядо не може да ти се отрече, който учи ще сполучи.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #112 Преди 1 година

Георги 1974 написа:Любознателен с дядо не може да ти се отрече, който учи ще сполучи.

Няма да прекалявам,защото до ,,любопитна гарга",много близо. :lol:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #113 Преди 1 година

Който яде голям ще порасте. :D :D :D
Пчелар от: Северозапада

Мнение #114 Преди 1 година

jdrumev написа:Който яде голям ще порасте. :D :D :D

- Бабо, защо ми е толкова голяма мартеница?
- Е, как защо? За да ти топли и на кръста...
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #115 Преди 1 седмица

Днес носят бял и жълт прашец.Цъфтят минзухар,леска и кокиче,но на 17-18 февруари ще гледам и за пило.Как е при вас има ли го масово?

Мнение #116 Преди 1 седмица

дядо емо написа:Днес носят бял и жълт прашец.Цъфтят минзухар,леска и кокиче,но на 17-18 февруари ще гледам и за пило.Как е при вас има ли го масово?

Преди 2 седмици ги отварях(поне 20 кошера отворих) и имаше на по 2 рамки пило, но малко(цигарена кутия) двустранно.Имаше един силен , който имаше на 3 рамки пак толкова пило.В два кошера нямаше - единия много слаб и единия без майка,имаше маточници.

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , , , , и 25 гости