Северен централен

ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1411 Преди 1 седмица

Защо всички си мислите,че грешката ми от няколко дена е само заради мисленето ми? ;) :lol: :lol: Напримерно колко от вазе знаят кога ще е новия Сахарски дожд?Колко от вазе знаят,че температурата рязко ще скочи с 5градуса през деня и 8 през ноща?Колко от вазе знаят кога ще мине пръскачката....? ;) :lol: :lol:
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1412 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Защо всички си мислите,че грешката ми от няколко дена е само заради мисленето ми? ;) :lol: :lol: Напримерно колко от вазе знаят кога ще е новия Сахарски дожд?Колко от вазе знаят,че температурата рязко ще скочи с 5градуса през деня и 8 през ноща?Колко от вазе знаят кога ще мине пръскачката....? ;) :lol: :lol:

Е как да знаем, като не сме пророци? :lol:
Ама и ти май не знаеш. :mrgreen:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1413 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Защо всички си мислите,че грешката ми от няколко дена е само заради мисленето ми? ;) :lol: :lol: Напримерно...Колко от вазе знаят,че температурата рязко ще скочи с 5градуса през деня и 8 през ноща?... :lol: :lol:

Един не знае. :( Аз. :oops: Сега кажи! :clap: Само да не кажеш на пролет! :naughty:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #1414 Преди 1 седмица

зуница написа:Един не знае. :( Аз. :oops: Сега кажи! :clap: Само да не кажеш на пролет! :naughty:

Може би защото не съм споменал за влажноста колко % трябва да е... ;) :lol: :lol:

Мнение #1415 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Може би защото не съм споменал за влажноста колко % трябва да е... ;) :lol: :lol:

Е айде изплюй камъчето де! Казвай каквото ще казваш.Ама, ако може да е смислено и разбираемо за обикновени хора. :shifty:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1416 Преди 1 седмица

зуница написа:Е айде изплюй камъчето де! Казвай каквото ще казваш.Ама, ако може да е смислено и разбираемо за обикновени хора. :shifty:

Айде сега и ти! Как се преподава на първолаци, материал за 12-ти клас?! :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1417 Преди 1 седмица

dvd111 написа:Айде сега и ти! Как се преподава на първолаци, материал за 12-ти клас?! :lol:

"Не знам, не искам да знам, но осъждам"
,,Всеки, който иска да научи нещо, ще получи най-ценната информация.
И той ще се научи да прилага тази информация.,,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #1418 Преди 1 седмица

Здравейте колеги .

Спешно се нуждая от съвет !!!

Проблема е следния:

преди да разбера, че хапчетата за грагарица са опасни за пчелите и не бива да се слагат против молеца, та миналата година напълних един фризер ракла 200 литра с рамки и сложих 3 хапчета. След като разбрах, че не е редно спрях с тези хапчета, но рамките си останаха там, даже сложих и още, защото е минало над 1 година и мислех, че хапчето е изветряло и няма да има проблем, но ще държи молеца настрани. ДА ама НЕ... Вчера отворих фризера да сложа 2 рамки и какво да видя... молеца е тръгнал по рамките... те са около 100 бройки, като повечето са плодникови с мед където е имало пило вътре... видях на 30-40 червейчета да лазят в хладинкиа, имам стари рамки за капани вътре, молеца ги е започнал, не са съсипани, много малка част от тях е подхванал. Та как да спася рамките ? Какво да сложа в хладилник ?
Знам, че най-добрия вариянт е да ги сложа на кумин, но нямам толкова сандъци, а й повечето са плодникови рамки. фризера не бачка и не мога да го пусна да работи, да направи темперетура 0 градуса за да убие молеца. Чел съм преди за препарат Б401, доста колеги го хвалят, струва 30 лева, но за колко рамки ще ми стигне и как се използва не знам. Чувал съм че някои слагат формалин, не съм запознат с него, вреден ли е или не ? Как се използва ? Или съм чувал, че слагат въглен на дъното и отгоре слагат сяра и нямало проблеми. Та какво ще ми препоръчате да направя за да спася рамките ??? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #1419 Преди 1 седмица

Иван.Иванов написа:Здравейте колеги .

Спешно се нуждая от съвет !!!

Проблема е следния:

преди да разбера, че хапчетата за грагарица са опасни за пчелите и не бива да се слагат против молеца, та миналата година напълних един фризер ракла 200 литра с рамки и сложих 3 хапчета. След като разбрах, че не е редно спрях с тези хапчета, но рамките си останаха там, даже сложих и още, защото е минало над 1 година и мислех, че хапчето е изветряло и няма да има проблем, но ще държи молеца настрани. ДА ама НЕ... Вчера отворих фризера да сложа 2 рамки и какво да видя... молеца е тръгнал по рамките... те са около 100 бройки, като повечето са плодникови с мед където е имало пило вътре... видях на 30-40 червейчета да лазят в хладинкиа, имам стари рамки за капани вътре, молеца ги е започнал, не са съсипани, много малка част от тях е подхванал. Та как да спася рамките ? Какво да сложа в хладилник ?
Знам, че най-добрия вариянт е да ги сложа на кумин, но нямам толкова сандъци, а й повечето са плодникови рамки. фризера не бачка и не мога да го пусна да работи, да направи темперетура 0 градуса за да убие молеца. Чел съм преди за препарат Б401, доста колеги го хвалят, струва 30 лева, но за колко рамки ще ми стигне и как се използва не знам. Чувал съм че някои слагат формалин, не съм запознат с него, вреден ли е или не ? Как се използва ? Или съм чувал, че слагат въглен на дъното и отгоре слагат сяра и нямало проблеми. Та какво ще ми препоръчате да направя за да спася рамките ??? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Ех Иванчо, Иванчо. Туряй тия хапчета, за които думаш, че другия вариант е през топилката.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #1420 Преди 1 седмица

kuline написа:Ех Иванчо, Иванчо. Туряй тия хапчета, за които думаш, че другия вариант е през топилката.

Не знам до каква степен са вредни... преди малко намерих една статия за Делиция, един вика, че до 10-я ден е активен, след това няма проблем за пчелите. Друг вика, че е сериозно опасен.
От следващата година ще ги редя на кумин, отдоло и отгоре метална мрежа за комари, но за сега ми е спешно.

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 73 гости