ПЧЕЛАРСКИ ГРЕШКИ

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #451 Преди 1 седмица

И Друмев да не закачете, той си е нашия Данчо, търпим си го такъв, тва е положението! То и кучето не харесва бълхите, но се научава да живее с тях :)
Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #452 Преди 1 седмица

Маринов написа:Той трябва да е с фарар, ти 5 корпуса Лангстрот-Рут можеш ли да вдигнеш и менажираш, ако не си дългия брадат мой приятел :)

1 сант не е разлика на 2м ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #453 Преди 1 седмица

Маринов написа:И Друмев да не закачете, той си е нашия Данчо, търпим си го такъв, тва е положението! То и кучето не харесва бълхите, но се научава да живее с тях :)

Аааа Данчо е много известна бълха няма пчелар де съм се запознал с него да не ме е питал за Друмев.Да се свети името му ,,/За да стане някой свят, да бъде обожествен, означава, че всички негови духовни и телесни способности са преобразени, така че Бог е в центъра на живота му“/,,

Мнение #454 Преди 1 седмица

barkov1982 написа:1 сант не е разлика на 2м ;)

Половин процент е в рамки на допустимата грешка
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #455 Преди 1 седмица

Маринов написа:Той трябва да е с фарар, ти 5 корпуса Лангстрот-Рут можеш ли да вдигнеш и менажираш, ако не си дългия брадат мой приятел :)

Фарар нямам имам няколко Дадан-Блат (модифицирани Лангстрот-Рут корпуси с приставка) за сравнение.

Макар че ще излезе като хвалба - обикновено стигам до 6-7 Лангстрот-Рут корпуса... Обаче с годините почнах постепенно да се отказвам всяка година да строя Манхатън в двора :)
дано не прозвучи и като заяждане - може да броите...

ПЧЕЛАРСКИ ГРЕШКИ - 221.jpg

Sashokan написа:Гнездото.
Става дума за гнездото.
Ако гнездото ти е на 4-5 корпуса в края на май, колко ли магазина добавяш към тях.
Чини ми се, че наистина има някаква грешка и не е лошо да си я оправиш.

Гнездото - 3 до 4 Лангстрот-Рут корпуса (преди) сега практикувам малко по различно ...
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви

Мнение #456 Преди 1 седмица

[quote="Борислав Александров"]Фарар нямам имам няколко Дадан-Блат (модифицирани Лангстрот-Рут корпуси с приставка) за сравнение.

Макар че ще излезе като хвалба - обикновено стигам до 6-7 Лангстрот-Рут корпуса... Обаче с годините почнах постепенно да се отказвам всяка година да строя Манхатън в двора :)
дано не прозвучи и като заяждане - може да броите...

221.jpg

Бако и ти си 2 метра не се прави :) аз не съм малък но си пазя кръста стигам до 7 фарарови корпуса на 1100 метра надморска, кошерите са ми на наклон и са на два палета вдигнати общо взето съм 1.90 и като погледна при махане на капака едвам виждам рамките от горе, че позицията е такава че задната страна ми се пада в ниско ... и преди с три Лангстрот-Рут пак беше неудобно че не можех пък да ги вдигам , нищо че съм 110 кила. Та има мегдан и за осми фараров, но нямам височина. Общо взето исках да кажа че не си заслужава не че е невъзможно. Винаги съм твърдял че пчелите живеят по добре на широко отколкото на тесно, за тва мойте зимуват на 5 фарара или три фарара и един Лангстрот-Рут. Болестите пролет са малко тръдни при мен и не само наптолет прекалено ми е еко района и това помага изключително много само незнам акара как се навъди преди 5 години първата година нямах и акар, ако щете вярвайте. В радиус от три до 5 км няма други пчели и при мен :)
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #457 Преди 1 седмица

За какво са ви толкова пчели по кошерите? Едно корпусче за майката(та даже и осмаче) е достатъчно :lol:. Къде са сега тракийските школници, да ви разцепят от въпроси 8-)

Мнение #458 Преди 1 седмица

rumenggr написа:За какво са ви толкова пчели по кошерите? Едно корпусче за майката(та даже и осмаче) е достатъчно :lol:. Къде са сега тракийските школници, да ви разцепят от въпроси 8-)

Давай ги насам, въпросите :) това, че е голям кошера не значи че е задължително пълен с пчели :)

Мнение #459 Преди 4 дни

1. Пчеларска грешка е ежегодната смяна на майката / обикновено пчелите сменят придадената майка/, няма как млада майка да запази медеца в семейството за следващата пролет. И следва ПОДХРАНВАНЕ. :D :D :D :D
2. Подхранването с инвентиран сироп води до масово загиване на пчелните семейства през зимата 2019-2020 г. Заради кражби през 2020 г.. Пчелите не се нуждаят от инвентиран сироп - те се нуждаят от захари, каквито има в нектарите в природата. :o :o :o
3. Никога не унищожавайте търтеите в семействата, колкото повече търтеи имате в семейството толкова повече мед взимате. :violin: :violin: :violin: :violin:
4. Основна пчеларска грешка. Никога не разширявайте пчелното гнездо през пролетта, до края на Май. Това води до болести. :D :D
5. Голяма пчеларска грешка е ползването на ПЕСТИЦИДИ в борбата с акара. Пчеларя вкарва много пестициди в кошерите / с лентичките/, и не трябва да се сърди на никой, и не трябва да обвинява никой, който ползва пестициди в полето. :violin: :violin: :violin:
6. Не стеснявайте гнездата на пчелите при зазимяване на един корпус висок 33 или 22 сантиметра. Така пише в книгите.
Оставете много пити на пчелите като в хралупа, на три многокорпусни корпуса високи 22 см., или плодник и 1-2 магазина при дадан блат, ограничени с преградни дъски на 7-8 рамки в гнездото. :violin: :violin: :violin:
7. Никога не подхранвайте за запасяване за зимата през есента, когато температурите спаднат под 8 градуса през сутринта. :D :D :D ЗАКЪСНЕЛИ СТЕ МНОГО, и не се чудете че семействата умират през зимата. :violin: :violin: :violin: :violin:

Мнение #460 Преди 4 дни

slavi 13 написа:4. Основна пчеларска грешка. Никога не разширявайте пчелното гнездо през пролетта, до края на Май. Това води до болести. :D :D
:

Това,при каква надморска височина...би ли споделил моля??
"Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 гости