Изображение

Хранене през зимата

Профилна снимка
tarty
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас

Мнение #211 от tarty » Преди 6 дни

зуница написа:Изплатил си тестомесачката :clap: и половината мелница, значи може да започнеш да изплащаш пакетажна машинка. :lol:

:lol: :lol: :lol: не мисля така, аз купувам неща полезни за мен лично, да спестявам труд(време)най вече, а ако мога да изкарам някой лев странично е добре дошло, но трудно е да правиш търговия с пчелари, дори много трудно :D все ги е страх, че ще те направят богат, а аз все трябва да ги карам да си мислят, че са ма прекарали, чак тогава си тръгват със светнали очи.
Профилна снимка
зуница
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #212 от зуница » Преди 6 дни

tarty написа: :lol: :lol: :lol:... а аз все трябва да ги карам да си мислят, че са ма прекарали, чак тогава си тръгват със светнали очи.

А бе, ти си узрял за търговец вече! ;) Пробвай се! :lol:
Профилна снимка
tarty
Пчелар от: Бургас

Мнение #213 от tarty » Преди 6 дни

зуница написа:А бе, ти си узрял за търговец вече! ;) Пробвай се! :lol:

Хахаха, след 10 години работа с клиенти все си мислих, че вече знам да продавам, но ти ме върна в първи клас :lol:
Профилна снимка
зуница
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #214 от зуница » Преди 5 дни

tarty написа:Хахаха, след 10 години работа с клиенти все си мислих, че вече знам да продавам, но ти ме върна в първи клас :lol:

А-а-а... :naughty: Просто констатирам , че си узрял за Първа класа търговец! :clap:
:lol: :lol: :lol:
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #215 от kuline » Преди 5 дни

Янчо, готов си вече за зимните курорти, които обичаш да посещаваш. Поне няма да имаш грижи с пързалящите атрибути - готови са. :lol:
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #216 от slavi 13 » Преди 3 дни

Не храня пчелите от септември до април. Но през април храня само малка част от пчелите, които нямат запаси.
Може да се каже,че не ги храня през зимата.
Я някой да ми каже, каква е причината за храненето на пчелите през зимата, не разбирам това хранене, каква е целта на храненето на пчелите през зимата, защо се прави?
И някой да ми каже, какво се случва с пчелите подхранвани през зимата, през следващата пролет и лято?

Имате ли наблюдения, или го карате през просото, защото има такова подхранване в книгите, което е само за спасяване от гладна смърт?
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #217 от slavi 13 » Преди 3 дни

Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.
Следват болести, мор, и голям хленч по телевизиите, колко било трудно пчеларството, и искане на субсидии на кошер. На кошер искат субсидии, а не на изкарана и проверена в лаборатория продукция. :D
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #218 от vasilevsa » Преди 3 дни

slavi 13 написа:Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.
Следват болести, мор, и голям хленч по телевизиите, колко било трудно пчеларството, и искане на субсидии на кошер. На кошер искат субсидии, а не на изкарана и проверена в лаборатория продукция. :D

Аз не съм, зимувам само на мед. ;) Има ли 12 кг всичко е ток и жица, повече не ми е нужно. Но аз не мисля за ранни отводки
Дори най-добрия кошер и най-силното семейство не са способни да превърнат камъните в мед!!!
Профилна снимка
solaris60

Мнение #219 от solaris60 » Преди 3 дни

slavi 13 написа:Не храня пчелите от септември до април. Но през април храня само малка част от пчелите, които нямат запаси.
Може да се каже,че не ги храня през зимата.
Я някой да ми каже, каква е причината за храненето на пчелите през зимата, не разбирам това хранене, каква е целта на храненето на пчелите през зимата, защо се прави?
И някой да ми каже, какво се случва с пчелите подхранвани през зимата, през следващата пролет и лято?

Имате ли наблюдения, или го карате през просото, защото има такова подхранване в книгите, което е само за спасяване от гладна смърт?

slavi 13 написа:Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.

Когато твоите се събудят на тези които питаш кошерите им ще имат по 6-7 пити с пило, да не кажа и повече. Зимате се очертава топла и семействата ще преминат благоприятно. Твоите когато се развият колкото техните, то те тогава ще вадят мед. Защото топлата зима ще даде шанс на рапицата да се развие по - рано. И те така до август.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #220 от Дамян Дамянов » Преди 3 дни

solaris60 написа:Когато твоите се събудят на тези които питаш кошерите им ще имат по 6-7 пити с пило, да не кажа и повече. Зимате се очертава топла и семействата ще преминат благоприятно. Твоите когато се развият колкото техните, то те тогава ще вадят мед. Защото топлата зима ще даде шанс на рапицата да се развие по - рано. И те така до август.

Всъщност ще съм извадил по 2 отводки и ако шефа е рекъл, може и някоя кофа мед :pray:
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius

Назад към