Хранене през зимата

Профилна снимка
tarty
Проф.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #211 Преди 11 месеца

зуница написа:Изплатил си тестомесачката :clap: и половината мелница, значи може да започнеш да изплащаш пакетажна машинка. :lol:

:lol: :lol: :lol: не мисля така, аз купувам неща полезни за мен лично, да спестявам труд(време)най вече, а ако мога да изкарам някой лев странично е добре дошло, но трудно е да правиш търговия с пчелари, дори много трудно :D все ги е страх, че ще те направят богат, а аз все трябва да ги карам да си мислят, че са ма прекарали, чак тогава си тръгват със светнали очи.
Профилна снимка
зуница
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #212 Преди 11 месеца

tarty написа: :lol: :lol: :lol:... а аз все трябва да ги карам да си мислят, че са ма прекарали, чак тогава си тръгват със светнали очи.

А бе, ти си узрял за търговец вече! ;) Пробвай се! :lol:
Профилна снимка
tarty
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #213 Преди 11 месеца

зуница написа:А бе, ти си узрял за търговец вече! ;) Пробвай се! :lol:

Хахаха, след 10 години работа с клиенти все си мислих, че вече знам да продавам, но ти ме върна в първи клас :lol:
Профилна снимка
зуница
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #214 Преди 11 месеца

tarty написа:Хахаха, след 10 години работа с клиенти все си мислих, че вече знам да продавам, но ти ме върна в първи клас :lol:

А-а-а... :naughty: Просто констатирам , че си узрял за Първа класа търговец! :clap:
:lol: :lol: :lol:
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #215 Преди 11 месеца

Янчо, готов си вече за зимните курорти, които обичаш да посещаваш. Поне няма да имаш грижи с пързалящите атрибути - готови са. :lol:
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #216 Преди 11 месеца

Не храня пчелите от септември до април. Но през април храня само малка част от пчелите, които нямат запаси.
Може да се каже,че не ги храня през зимата.
Я някой да ми каже, каква е причината за храненето на пчелите през зимата, не разбирам това хранене, каква е целта на храненето на пчелите през зимата, защо се прави?
И някой да ми каже, какво се случва с пчелите подхранвани през зимата, през следващата пролет и лято?

Имате ли наблюдения, или го карате през просото, защото има такова подхранване в книгите, което е само за спасяване от гладна смърт?
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #217 Преди 11 месеца

Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.
Следват болести, мор, и голям хленч по телевизиите, колко било трудно пчеларството, и искане на субсидии на кошер. На кошер искат субсидии, а не на изкарана и проверена в лаборатория продукция. :D
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #218 Преди 11 месеца

slavi 13 написа:Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.
Следват болести, мор, и голям хленч по телевизиите, колко било трудно пчеларството, и искане на субсидии на кошер. На кошер искат субсидии, а не на изкарана и проверена в лаборатория продукция. :D

Аз не съм, зимувам само на мед. ;) Има ли 12 кг всичко е ток и жица, повече не ми е нужно. Но аз не мисля за ранни отводки
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Профилна снимка
solaris60

Мнение #219 Преди 11 месеца

slavi 13 написа:Не храня пчелите от септември до април. Но през април храня само малка част от пчелите, които нямат запаси.
Може да се каже,че не ги храня през зимата.
Я някой да ми каже, каква е причината за храненето на пчелите през зимата, не разбирам това хранене, каква е целта на храненето на пчелите през зимата, защо се прави?
И някой да ми каже, какво се случва с пчелите подхранвани през зимата, през следващата пролет и лято?

Имате ли наблюдения, или го карате през просото, защото има такова подхранване в книгите, което е само за спасяване от гладна смърт?

slavi 13 написа:Зимата още не е настъпила като календарна, но имам информация, че някои пчелари вече са на питки.
Нямам думи за тях.

Когато твоите се събудят на тези които питаш кошерите им ще имат по 6-7 пити с пило, да не кажа и повече. Зимате се очертава топла и семействата ще преминат благоприятно. Твоите когато се развият колкото техните, то те тогава ще вадят мед. Защото топлата зима ще даде шанс на рапицата да се развие по - рано. И те така до август.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #220 Преди 11 месеца

solaris60 написа:Когато твоите се събудят на тези които питаш кошерите им ще имат по 6-7 пити с пило, да не кажа и повече. Зимате се очертава топла и семействата ще преминат благоприятно. Твоите когато се развият колкото техните, то те тогава ще вадят мед. Защото топлата зима ще даде шанс на рапицата да се развие по - рано. И те така до август.

Всъщност ще съм извадил по 2 отводки и ако шефа е рекъл, може и някоя кофа мед :pray:
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius

Назад към Работа по пчелните семейства