Зимна смъртност 2017 - 2018

Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #121 Преди 9 месеца

Георги 1974 написа:А тия умрелите са на Брата нали.

Е как мои те нали знаеш не се роя и не измират зимата. :D
Профилна снимка
tarty
Проф.
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #122 Преди 9 месеца

kuline написа:А имали без майки, търтовки и т.н., че такива и те са ...

Не, нямам. Всяко семейство има прясно пило, а в повечето и запечатано, към 10 см окръжност.
Профилна снимка
Георги
Стаж: Пчелар

Мнение #123 Преди 9 месеца

Смъртност нямам. Всички са налице и са по -силни отколкото есента.
Само една отводка от нуклеусите е останала на 2 рамки ( беше на 6р. ).
Отнякъде е влизала вода. На дъното на нуклеуса имаше локва и 10-тина пчели ( подмор ) покрити с дебела зелена плесен.
Доколкото можах изчистих дъното и сипах сироп ( информацията е от 6-ти март )
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
Георги

Мнение #124 Преди 9 месеца

Пилото е малко. На две и три рамки предимно заечатано.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
Bobi-M9598
Пчелар от: София--Враца

Мнение #125 Преди 9 месеца

Здравейте,

От средата на февруари, всичките са живи. Изчистих дъната, на два кошера с дълбоко дъно, смених мрежата с плътното. Подмор нормален. Малко вода на дъното на два кошера. Един 9р.
който миналата година рои, сега е супер. Яде от питката яко. Не съм ги "ровил" за пило!
Витамините на Дамян, явно ми помагат много! Благодаря!

Поздрави, Г. Георгиев
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #126 Преди 9 месеца

Като ви чета , че нямате смъртност ако знаете как ви се радвам. :D
п.п.За справка темата,,Капани за пчели". :D
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Пчелар от: 1997

Мнение #127 Преди 9 месеца

Георги написа:Смъртност нямам. Всички са налице и са по -силни отколкото есента.
Само една отводка от нуклеусите е останала на 2 рамки ( беше на 6р. ).
Отнякъде е влизала вода. На дъното на нуклеуса имаше локва и 10-тина пчели ( подмор ) покрити с дебела зелена плесен.
Доколкото можах изчистих дъното и сипах сироп ( информацията е от 6-ти март )

Ако имаше найлонче, щеше да го обършеш в тревата и дъ ото да е чисто. Ама като нямаш капацитет........ :D
Профилна снимка
freddie46
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: град Левски

Мнение #128 Преди 9 месеца

Колеги,не смея да се похваля!В събота ходих на двора да си доизрежа дръвчетата.Поогледах кошерите преди това и започнах рязането.Около 17часа на последното дръвче оставаха четири клона за рязане-казах си изрязвам ги и прибирам и се ходя.На другият ден правя преглед на кошерите и изхвърлям клоните.Но стълбата се счупи и си счупих ръката в китката.Умрях си от яд-сега когато започва работата по кошерите съм с вързани ръце,а я чакам цяла зима.Иначе което съм зазимил е живо но не можах да се информирам за състоянието.чакам с нетърпение малко да ми премине за да мога да отварям кошерите и даги обслужвам.
Поздрави:Цветан Димитров
Профилна снимка
tarty
Проф.

Мнение #129 Преди 9 месеца

freddie46 написа:Колеги,не смея да се похваля!В събота ходих на двора да си доизрежа дръвчетата.Поогледах кошерите преди това и започнах рязането.Около 17часа на последното дръвче оставаха четири клона за рязане-казах си изрязвам ги и прибирам и се ходя.На другият ден правя преглед на кошерите и изхвърлям клоните.Но стълбата се счупи и си счупих ръката в китката.Умрях си от яд-сега когато започва работата по кошерите съм с вързани ръце,а я чакам цяла зима.Иначе което съм зазимил е живо но не можах да се информирам за състоянието.чакам с нетърпение малко да ми премине за да мога да отварям кошерите и даги обслужвам.

Той Господ зорлен те спира да ги ровиш, но ти си знаеш твоето :D Дори да ги отвориш след месец, нищо няма да изтървеш, освен някоя търтовка за белата.
Профилна снимка
nikawr
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #130 Преди 9 месеца

freddie46 написа:Колеги,не смея да се похваля!В събота ходих на двора да си доизрежа дръвчетата.Поогледах кошерите преди това и започнах рязането.Около 17часа на последното дръвче оставаха четири клона за рязане-казах си изрязвам ги и прибирам и се ходя.На другият ден правя преглед на кошерите и изхвърлям клоните.Но стълбата се счупи и си счупих ръката в китката.Умрях си от яд-сега когато започва работата по кошерите съм с вързани ръце,а я чакам цяла зима.Иначе което съм зазимил е живо но не можах да се информирам за състоянието.чакам с нетърпение малко да ми премине за да мога да отварям кошерите и даги обслужвам.

Еее човек много кофти случка, дано има кой да ти помага 2-3 месеца, че тая китка ще ти трябва, и трябва да се пази... :(
Бързо въстановяване!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Работа по пчелните семейства