Североизточен

Профилна снимка
tarty
Проф.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #251 Преди 8 месеца

Илиев, може ли да ми обясниш, защо си ги пренареждал рамките? Скоро бях качил клип какво се прави при два корпуса Дадан-Блат, а Лонин ако го следваш( затова си пренареждал предполагам) трябва да стържеш и восък на рамките, а по добре да направиш някой пчелин в Русия :lol: не се сдържах :lol:
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #252 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:За да има противоакарен ефект,Строителна Рамка трбва да е запечатана поне 1/3.А далаците с прашец ги обожавам :P

Брата цял ден днес маха глухаре за холестерола ти с тия терапи да не дигнеш кръвно. :D :D :D :D :D :D
Профилна снимка
Илия Илиев
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Североизточен

Мнение #253 Преди 8 месеца

Здравейте,
след 24 часа
Североизточен - 20180415_142048.jpg

хранилката и поилката са пълни с пчели. Има добър летеж и са усвоили 600 мл сироп.
Янчо, благодаря за отговора, но не искам да ротирам Дадан-Блат корпуси. За мен работата с плодник от 2 Дадан-Блат корпуса си е майсторска класа. Чета ви с интерес и прилагам това, което мога за сега.

Успехи!
Илия Илиев
Профилна снимка
tarty
Проф.

Мнение #254 Преди 8 месеца

Илия Илиев написа:Здравейте,
след 24 часа 20180415_142048.jpg
хранилката и поилката са пълни с пчели. Има добър летеж и са усвоили 600 мл сироп.
Янчо, благодаря за отговора, но не искам да ротирам Дадан-Блат корпуси. За мен работата с плодник от 2 Дадан-Блат корпуса си е майсторска класа. Чета ви с интерес и прилагам това, което мога за сега.

Успехи!
Изображение

Майсторска класа? Няма такова животно, просто мозъка не може да асимилира възможноста да се работи така, нали си любител, точно това ти дава възможност да ги ровиш един път в месеца.
Профилна снимка
Илия Илиев

Мнение #255 Преди 8 месеца

tarty написа:Майсторска класа? Няма такова животно, просто мозъка не може да асимилира възможноста да се работи така, нали си любител, точно това ти дава възможност да ги ровиш един път в месеца.

А бе прав си :thumbup: , но пусто шубе :think:
Илия Илиев
Профилна снимка
Илия Илиев

Мнение #256 Преди 8 месеца

Вярно е, че като четеш Лонин е малко сложно и прецизно.
Като се вземе факта, че при нас края на април - началото на май в семействата трябва вече да има градеж и подържаща паша => не е необходимо да стържеш восък и други тънки дейности не е лош метода му.
Сигурно има много тънки неща когато делиш и при паша обединяваш.
И ...... тази година ще опитам пък на есен ще видим :lol: или :cry:
Илия Илиев
Профилна снимка
Илия Илиев

Мнение #257 Преди 8 месеца

Здравейте,
вчера направих проверка на разширеното семейство - ВО в корпуса са изградени на полувина и напръскани с нектар във венец. В плодника не бяха започнали да градят ВО и ги размених с тези от корпуса. В корпуса имаше много добър запечатан маточник, който не ми трябваше и го унищожих. Това, което видях ме обнадеждава за сега.
По съшия начин разширих още 4 семейства. В края на седмицата това го чака и № 5.
Североизточен - 20180421_155202.jpg

Забравих да спомена, че цъфна осена и кестена :dance:

П.П. - извинявам се, синковеца снима :lol:
Илия Илиев
Профилна снимка
darkvr
Пчелар от: Враца

Мнение #258 Преди 8 месеца

е те отдавна цъфнаха
Профилна снимка
tarty
Проф.

Мнение #259 Преди 8 месеца

Илия Илиев написа:Здравейте,
вчера направих проверка на разширеното семейство - ВО в корпуса са изградени на полувина и напръскани с нектар във венец. В плодника не бяха започнали да градят ВО и ги размених с тези от корпуса. В корпуса имаше много добър запечатан маточник, който не ми трябваше и го унищожих. Това, което видях ме обнадеждава за сега.
По съшия начин разширих още 4 семейства. В края на седмицата това го чака и № 5.
20180421_155202.jpg

Забравих да спомена, че цъфна осена и кестена :dance:

П.П. - извинявам се, синковеца снима :lol:
Изображение

За този маточник някой ще напише цяла статия защо и за какво са го направили и 10 начина да се възползва пчелар от него, а ти просто така го унищожи защото бил хубав и запечатан :doh:
Извинявам се за включването. Предполагам ако разсъждаваш винаги така то при печалба от тотото ще скъсаш фиша.
Профилна снимка
Георги 1974
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #260 Преди 8 месеца

tarty написа:Илиев, може ли да ми обясниш, защо си ги пренареждал рамките? Скоро бях качил клип какво се прави при два корпуса Дадан-Блат, а Лонин ако го следваш( затова си пренареждал предполагам) трябва да стържеш и восък на рамките, а по добре да направиш някой пчелин в Русия :lol: не се сдържах :lol:

Къде е тоя клип, а Лонин не беше ли тоя дето хранеше със захар за световно в пълно противоречие с гения Найчуков легенда в Сибир дето също работи двукорпосен Дадан-Блат 12так. Това е класика и не е сложно за разлика от други системи.
П.П.Янчо не се ли отърва от ДБите.

Назад към Работа по пчелните семейства