Северен централен

Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #381 Преди 4 месеца

nikawr написа:Горски Долен Тръмбеш...

Малко ще ми е по трудно за там и може да ти се отрази на цената да знаеш. :D :D :D
Профилна снимка
nikawr
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #382 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Малко ще ми е по трудно за там и може да ти се отрази на цената да знаеш. :D :D :D

ЕЕЕ почна заден да даваш..... :lol:
Ей го де е бе, по-малко от 20 км по права линия от Златарица. Дет се вика сутринта по Златаришката река да пуснеш кадема, до вечерта ще е на село при мен.... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
freddie46
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: град Левски

Мнение #383 Преди 3 месеца

Здравейте!
При нас слънчогледа даде зор!Питите започнаха да побеляват.Ако не вали утре ще вървим.Дано синоптиците не са познали напълно!Според тях досега трябваше да има бури и дъждове,но само гърми и духа леко.
Стискайте палци!
Поздрави:Цветан Димитров
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #384 Преди 3 месеца

Голям дъжд мина през Елена преди малко.Не ухае вече на липички. :D :D :D
Профилна снимка
freddie46
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: град Левски

Мнение #385 Преди 3 месеца

Здравейте!
При мен засега само духа.Опита се да вали,но само уби праха.Дано утре утихне вятърът и даде ръка да направим нещо,защото от понеделник го дават пак да вали и духа.Ще премине слънчогледа.Около мен всички ниви са на едно дередже,докато на други места има слънчоглед който е сят по-късно и е още до колене.Там ще има по-продължителна паша.
Поздрави:Цветан Димитров
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #386 Преди 3 месеца

Получава се следното странно явление при мен тази година и то само със силните кошери: пило на 6-7-8 рамки, добър меден венец, строителната рамка суха и последната рамка също, а магазина отгоре пълен и слагат във втория... :think:
Това е масово на пчелина. Обикновенно запълват плодника първо, ама таз година ме изненадаха... Не че се оплаквам, ама ми е много странно просто. При някой от вас получава ли се така и на какво се дължи? :think:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
rumenggr
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #387 Преди 3 месеца

При мен също строителните рамки и участъците с търтееви килийки ги за пълват последни.
Профилна снимка
nikawr
Контакт:

Мнение #388 Преди 3 месеца

rumenggr написа:При мен също строителните рамки и участъците с търтееви килийки ги за пълват последни.

Обикновенно по това време почват да пълнят строителната рамка и далака под нея с мед, запълват с мед последната рамка и мятат магазина, но таз година тез двете рамки все едно ги няма... :think: В далаците има пило на 5-6 дена, значи ще гледат още търтеи... шантава година общо взето
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #389 Преди 3 месеца

Абе моите ще са роят ти гледали търтеи. Ами нека да ударят по едно м@до като за последно, а после да мрат пущините.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Перо Мелиферо
Майстор - Готвач
Пчелар от: 2017г.

Мнение #390 Преди 2 месеца

Слънчогледа при мен(Д.Дъбник) е история, добре че на 200метра от мен има едни цъфнали дърти софори и децата са се преориентирали (ама само от6:00 до към 10:00 събират усилено, после се хайманосват :think: ), а като гледам има и тръни та все още съм в играта :D
Изцентруфугирахме и всички запечатени рамки от магазините на кошера и резултата е 13кг медец - личен рекорд :clap:
Северен централен - 20180722_003.jpg

Назад към Работа по пчелните семейства