Външни наблюдения отказ от прегледи

Профилна снимка
slavi 13
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #331 Преди 1 седмица

А за манипулиране на цитат трябва да го накажат, но етеричните масла си действат и сега, и не ми пука за "слънцето" какво пише. :violin: :violin: :violin:
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #332 Преди 1 седмица

Георги написа:Много слаби рояци си хванал бате Слави! Къде избягаха първаците? :shhh:

Запасите май...май..!?. Да не слагаш питки зимата? :think:

Трябва да си познавате пчелите, питки няма да има. :D :D :D
Пчелите са по средата на двата корпуса. :D :D :D
Явно не сте виждали удължаване на килийките и запечатването им с медец. Аз през тази година вадих мед от такива пити с удължени килийки, от миналогодишните роеве /миналoгодишен мед/. Поради това съм спокоен за количеството на медеца. :D :D :D
Много важно е пчеларя да е спокоен, и да не рови в кошерите непрекъснато, за да задоволи своето спокойствие. Не съм пипнал пчелите от средата на август, няма да ги отворя до средата на април, всичко се вижда по отпадъците на дъното. :D :D :D
solaris60

Мнение #333 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:А за манипулиране на цитат трябва да го накажат, но етеричните масла си действат и сега, и не ми пука за "слънцето" какво пише. :violin: :violin: :violin:

То си личи кой какъв е. :ugeek:
Профилна снимка
Георги
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #334 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:Сега нямам нито една рендосваща пчела /07.10.2018 г./.
Всичките прелки са на 1 сантиметър от 3 седмици, няма никаква паша заради сушата, няма никакъв летеж, в двата корпуса на всеки кошер има хиляди пчели на 14 рамки.

Бройката на пчелите можете да разберете ако махнете дъното/чекмедже/ и почукате по корпуса на кошера. Чува се яко ръмжене на пчелите, което бързо намалява.

Силата на семействата се установява по същия начин с почукване. При мен по-слабите и хванатите рояци се чуват по-слабо, пчелите се намират в най-горният корпус. :D :D :D Това не означава, че трябва да ги отварям и да ги преглеждам, за да "отстраня нередностите" :violin: :violin: :violin:

Супер са пчеличките, вече нямат пило. Това е важното, сега да нямат пило. :D :D :D

slavi 13 написа:Трябва да си познавате пчелите, питки няма да има. :D :D :D
Пчелите са по средата на двата корпуса. :D :D :D
Явно не сте виждали удължаване на килийките и запечатването им с медец. Аз през тази година вадих мед от такива пити с удължени килийки, от миналогодишните роеве /миналoгодишен мед/. Поради това съм спокоен за количеството на медеца. :D :D :D
Много важно е пчеларя да е спокоен, и да не рови в кошерите непрекъснато, за да задоволи своето спокойствие. Не съм пипнал пчелите от средата на август, няма да ги отворя до средата на април, всичко се вижда по отпадъците на дъното. :D :D :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
Георги

Мнение #335 Преди 1 седмица

Що ми се струва, че леко си противоречиш? :o
Какво значи по средата на двата корпуса? :think:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
kuline
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #336 Преди 1 седмица

slavi 13 написа: 8-) 8-) 8-) Знаеш ли какво е Вуду? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Славейко, ти и шаман ли си бил, освен пчелар. :doh:
solaris60

Мнение #337 Преди 1 седмица

kuline написа:Славейко, ти и шаман ли си бил, освен пчелар. :doh:

Сега е в транс. Прави ми вуду магия. Ще ти отговори по - късно. :lol:
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Пчелар от: 1997

Мнение #338 Преди 6 дни

slavi 13 написа:Сега нямам нито една рендосваща пчела /07.10.2018 г./.
Всичките прелки са на 1 сантиметър от 3 седмици, няма никаква паша заради сушата, няма никакъв летеж, в двата корпуса на всеки кошер има хиляди пчели на 14 рамки.

Бройката на пчелите можете да разберете ако махнете дъното/чекмедже/ и почукате по корпуса на кошера. Чува се яко ръмжене на пчелите, което бързо намалява.

Силата на семействата се установява по същия начин с почукване. При мен по-слабите и хванатите рояци се чуват по-слабо, пчелите се намират в най-горният корпус. :D :D :D Това не означава, че трябва да ги отварям и да ги преглеждам, за да "отстраня нередностите" :violin: :violin: :violin:

Супер са пчеличките, вече нямат пило. Това е важното, сега да нямат пило. :D :D :D

И при мен на същата дата няма рендосващи пчели. Макар прелките ми да са "стандартни'. Високи 7-8 мм и дълги 5-8 см. към момента. А върху мрежата на дъното, няма найлонче.

Назад към Работа по пчелните семейства