Пчелини над 600-700 метра

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2171 Преди 1 седмица

Калеко Алеко написа:А дано...бирата ще е от мен ;) :lol:

Смятай си времето след тестовата рамка. Ако има М. О.К.. Ако няма, Купи оплодена. Ако си правиш, ще отидат още 23-25 дни(може и повече) до пронасяне. Смятай 10.08. започва да снася тепърва, АКО успешно се оплоди! През тези 25 дни, ще използваш съществуващата пчела и ще имаш около 20 дни яйцеснасяне. Това са доста пчели! Ти решаваш.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2172 Преди 6 дни

rumenggr написа: През тези 25 дни, ще използваш съществуващата пчела и ще имаш около 20 дни яйцеснасяне. Това са доста пчели! Ти решаваш.

През тез 25 дни,пчелата лентяйства и трупа мастно тяло...и си мисля,че по добре ще кърми..Юли-август,няма за къде да бързат....

Мнение #2173 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:През тез 25 дни,пчелата лентяйства и трупа мастно тяло...и си мисля,че по добре ще кърми..Юли-август,няма за къде да бързат....

В Тракия може би става. При мен, не
ми харесва резултата следващата пролет. Половината от сегашните му пчели са гледали пило и са събирали мед. Колко ще останат след месец? Мисля, че колкото по-бързо се създаде някаква хармония в поколенията, толкова по-добре. Ангеле, той е в пловдивско, а ти ги правиш късните, може би си прав. Аз лично, предпочитам да сменя майка септември, пред дати около 10.08.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2174 Преди 6 дни

rumenggr написа: Половината от сегашните му пчели са гледали пило и са събирали мед..

Питай Ник,кога карцира майката миналата година.И неговите пчели,половината са отглеждали пило и преработвали мед.
Младите хранят старите.....
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2175 Преди 6 дни

В момента съм оставил една търтовка да видя колко ще изкара кофти ,че иде зима иначе от предишната си кара до края на юни и накрая и маточник прие.

Мнение #2176 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Питай Ник,кога карцира майката миналата година.И неговите пчели,половината са отглеждали пило и преработвали мед.
Младите хранят старите.....

По спомен, не беше в началото на Юли! Калеко е без майка от нам си кой Юни. Различно е. Не съм ровил, но от това карциране в България не съм чул някой предоволен. Може би си траят. Ник да каже, дали ще карцира целия пчелин. Освен това колегата не вижда в кошера през твоите очи. Сега..., ако седнете на сянка, Алеко може да дръпне по-смело тирантите. Въпросът е, не дали се получава, а кой вариант е най-добър за неговия ресурс към днешната дата и ситуация.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2177 Преди 6 дни

rumenggr написа:По спомен, не беше в началото на Юли!

Май беше в края на юли :roll: ,но и през май,младите пак хранят старите...
Както и да е.Калеко няма за къде да бърза.От тук нататък има само поддържаща паша по селските дворове,което според моя мироглед си е баш време за отнемане на майката...
Всъщност,по нашия раьон ,към 15.07 пашите са приключили....
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #2178 Преди 6 дни

rumenggr написа:По спомен, не беше в началото на Юли!Калеко е без майка от нам си кой Юни.

От много писане и обяснения от моя страна,явно нещо не сме се разбрали.Физически в кошера има майка/голяма,дебела и мързелива/,но по някакви причини няма прясно пило,демек не работи. Иначе казано,уж я има,ама все едно я няма :lol: :lol: :lol: абе довечера ще опъвам тирантите,пък дано не ми паднат гащите. ;) :doh:
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2179 Преди 6 дни

Калеко Алеко написа:От много писане и обяснения от моя страна,явно нещо не сме се разбрали.Физически в кошера има майка/голяма,дебела и мързелива/,но по някакви причини няма прясно пило,демек не работи. Иначе казано,уж я има,ама все едно я няма :lol: :lol: :lol: абе довечера ще опъвам тирантите,пък дано не ми паднат гащите. ;) :doh:

Кошера който се опита да се рои.Майката е пронесла преди 5-6 дена,а на отводките от него пилото вече излиза.Потърси втора майка.Ако сложиш яйцоци задължително махане на тая дебелана. ;) :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2180 Преди 6 дни

Калеко Алеко написа:От много писане и обяснения от моя страна,явно нещо не сме се разбрали.Физически в кошера има майка/голяма,дебела и мързелива/,но по някакви причини няма прясно пило,демек не работи. Иначе казано,уж я има,ама все едно я няма :lol: :lol: :lol: абе довечера ще опъвам тирантите,пък дано не ми паднат гащите. ;) :doh:

Споко! При пчелите не се бърза! "Бързата работа срам за майстора!" Преди да си сигурен на 100% в нещо , не предприемай нищо.Вероятността с прибързано решение да си отвориш двойна работа е много голяма.
Това дано ти помогне.Качвам го постоянно , но наблюденията ми показват, че не му се обръща внимание!
Пчелини над 600-700 метра - Вывод_Маток.gif

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 гости