Северен централен

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #881 Преди 1 месец

Докато има нейна пчела и не се срешнат винаги ще са две. :D Вади го тоя мед,че да не стане от 3 в 1 на 31. :D :D :lol: :lol:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #882 Преди 1 месец

Та дали имаше тема за косенето не знам и не открих, но като един виден косач ще споделя, че нямам по омразна дейност от косенето между кошери.Марин би казал като на Друмев:"Туй пчелин ли е или джунгла?"
Сутринта опитах с косата в 6 ч.и успях да пребия тревата през 3 кошера и почерняха.Тази вечер към 20,30ч. връщам магазини за подсушаване и си казвам, че са уморени и ще изкося както съм екипиран и докато стигнах от 1 до 14 и имах чувството, че излизат 14 рояка! :D :D :D Заключението е че искат да живеят в джунгла, и аз да не мога да им взема меда! Друмев, ти как си с косенето? :naughty:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #883 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Та дали имаше тема за косенето не знам и не открих, но като един виден косач ще споделя, че нямам по омразна дейност от косенето между кошери.Марин би казал като на Друмев:"Туй пчелин ли е или джунгла?"
Сутринта опитах с косата в 6 ч.и успях да пребия тревата през 3 кошера и почерняха.Тази вечер към 20,30ч. връщам магазини за подсушаване и си казвам, че са уморени и ще изкося както съм екипиран и докато стигнах от 1 до 14 и имах чувството, че излизат 14 рояка! :D :D :D Заключението е че искат да живеят в джунгла, и аз да не мога да им взема меда! Друмев, ти как си с косенето? :naughty:
Косиш им ориентирите затова са ти ядовити, мойте са в люцерна и излитат като хеликоптери нагоре, под прелката една керемида и това е.
ИПМ

Мнение #884 Преди 1 месец

Ванка,моята баба ме научи да скубя,ама тей станаха годините,че всеки ме скуби мен затова и съм плишив. :D :D Шегувам се разбира се.Направиш ли дъното и ми ареша ще ти пратя лек за тревата без да е вреден за пчелите,но да знаеш +40 още на народни цени като за наши хора ще ми трябват. ;) :D :D
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #885 Преди 1 месец

jdrumev написа:Ванка,моята баба ме научи да скубя,ама тей станаха годините,че всеки ме скуби мен затова и съм плишив. :D :D Шегувам се разбира се.Направиш ли дъното и ми ареша ще ти пратя лек за тревата без да е вреден за пчелите,но да знаеш +40 още на народни цени като за наши хора ще ми трябват. ;) :D
:D

Данчооо, май ще си тънат в буреняка или ще кося по Коледа! :D :D :D
Регистриран: Преди 10 месеца
Пчелар от: Пловдив

Мнение #886 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Та дали имаше тема за косенето не знам и не открих, но като един виден косач ще споделя, че нямам по омразна дейност от косенето между кошери.Марин би казал като на Друмев:"Туй пчелин ли е или джунгла?"
С каква коса косиш,защото аз с обикновенна коса нямам проблеми,освен ако не преобърна някой кошер.
ИПМ

Мнение #887 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Данчооо, май ще си тънат в буреняка или ще кося по Коледа! :D :D :D

Ако знаеш колко е просто.Нямаш ли някой приятел Дърводелец да ти направи косилка рога от мене. :D :lol: :D :lol: Баба ти все с тример е косила. :D :D :lol:

Мнение #888 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:......Тази вечер към 20,30ч. връщам магазини за подсушаване и си казвам, че са уморени и ще изкося както съм екипиран и докато стигнах от 1 до 14 и имах чувството, че излизат 14 рояка! :D :D :D ...

3-4 дни дъжд и ниски температури. Вчера и днес се позатопли, но още няма паша.
Дне с лепих основи и около сандъците с основи се събраха много пчели. Дори видях пчела да събира восък в кошничките:
Северен централен - CAM00653.jpg
Северен централен - CAM00654.jpg
Северен централен - CAM00656.jpg
Северен централен - CAM00658.jpg

"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ

Мнение #889 Преди 1 месец

Георги написа:3-4 дни дъжд и ниски температури. Вчера и днес се позатопли, но още няма паша.
Дне с лепих основи и около сандъците с основи се събраха много пчели. Дори видях пчела да събира восък в кошничките:
CAM00653.jpgCAM00654.jpgCAM00656.jpgCAM00658.jpg
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аз миналата седмица махнах всички градежи макар,че градят. ;) Проблема е защо не искат някой рамки да ги осеменят ,а пълнят с мед и прашец. ;) :D :D Шегувам се хапвам и сръбвам. :D :lol:

Мнение #890 Преди 1 месец

jdrumev написа:Аз миналата седмица махнах всички градежи макар,че градят. ;) Проблема е защо не искат някой рамки да ги осеменят ,а пълнят с мед и прашец. ;) :D :D Шегувам се хапвам и сръбвам. :D :lol:

Разбира се, че се шегуваш!
Мога ли да се котирам на двете свободни места, ама не съм си приготвил торбичка.
И аз се шегувам! :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 гости