Северен централен

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #901 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Друмев, че аз през живота си съм направил 200 косилки и рога имам, и на Кебапа да отговоря, че коси имам 5-6 от 7 до 10 ръце(старците така ги мереха, като налагаха длан до длан). Друмев, аз с храсторез кося най- близко 6 м. и миналата година им се стори близко! :D

Ти мисли за дъното,а тревата на нас остави. :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #902 Преди 1 месец

Кося само с коса.
Като почна, правя само пред кошерите по един закос.
Ако са в паша, дори и слаба, не ме закачат, освен ако не ударя стойката. Тогава минавам на другия ред.
После, на закос разстояние пред кошерите не е проблем да довърша косенето. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #903 Преди 1 месец

Абе само ли при мен ли са цяла година така люти пчелите. Друга година само пролетно време се навличах с ръкавици, но тази рамка от кошер с гола ръка не съм хващал май... Не че се тълпят да жилят, но не са и добронамерени. Има неколко които евентуално няма да ме натиснат, но болшинството е готово за бой. По предната седмица като вадих, на сина и двете ръце се подуха, хем беше пред къщата.. :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #904 Преди 1 месец

nikawr написа:Абе само ли при мен ли са цяла година така люти пчелите. Друга година само пролетно време се навличах с ръкавици, но тази рамка от кошер с гола ръка не съм хващал май... Не че се тълпят да жилят, но не са и добронамерени. Има неколко които евентуално няма да ме натиснат, но болшинството е готово за бой. По предната седмица като вадих, на сина и двете ръце се подуха, хем беше пред къщата.. :(

Сменяй майки.Заплодени далече от ареала на твоите и на съседите търтеи.Някой е докарал от тия злобните , дето уж дават много мед пчели на близо.Търтевия фон се е наситил със злобари. :think:
ИПМ

Мнение #905 Преди 1 месец

Е аз нали писах за Брата.Такова чудо не е било никога до сега.Остави,че търсят да жулят,но и боли много.Дупки правят също стършел те е пернал. :D
ИПМ

Мнение #906 Преди 1 месец

зуница написа:Сменяй майки.Заплодени далече от ареала на твоите и на съседите търтеи.Някой е докарал от тия злобните , дето уж дават много мед пчели на близо.Търтевия фон се е наситил със злобари. :think:

Не е заради това.Според мен е заради натравянията и колебания в пашата/ту има ту няма/. :D Така мисля зощото търсят да ни жулят в определени часове на деня. ;) :D

Мнение #907 Преди 1 месец

nikawr написа:Абе само ли при мен ли са цяла година така люти пчелите. Друга година само пролетно време се навличах с ръкавици, но тази рамка от кошер с гола ръка не съм хващал май... Не че се тълпят да жилят, но не са и добронамерени. Има неколко които евентуално няма да ме натиснат, но болшинството е готово за бой. По предната седмица като вадих, на сина и двете ръце се подуха, хем беше пред къщата.. :(

Младите пчели не са агресивни. Старите пчели са по агресивни, но не мисля, че държиш майките арестувани цяло лято.
Когато са отровени жилят на разстояние и без причина. Това го изпитах това лято.
Останалото е породи, раси, мелезиране или метизиране. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Контакт:

Мнение #908 Преди 1 месец

jdrumev написа:Е аз нали писах за Брата.Такова чудо не е било никога до сега.Остави,че търсят да жулят,но и боли много.Дупки правят също стършел те е пернал. :D

Да бе, боли си сериозно. Редовно ме предашат по дестина по краката през дочения панталон... Чак пъм така масово да са злобни семействата и такава коренна промяна за 1 година, баси мамата!!! Верно че смених миналата година над 90% от майките, но до края на годината си бяха нормално кротки... :think:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Контакт:

Мнение #909 Преди 1 месец

Георги написа:Младите пчели не са агресивни. Старите пчели са по агресивни, но не мисля, че държиш майките арестувани цяло лято.
Когато са отровени жилят на разстояние и без причина. Това го изпитах това лято.
Останалото е породи, раси, мелезиране или метизиране. :D

Миналата година като арестувах майката на едното семейство, септември-октомври можеше да целуваш пчелите от тоз кошер, толкова бяха спокойни и апатични.... :lol: :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #910 Преди 1 месец

jdrumev написа:Не е заради това.Според мен е заради натравянията и колебания в пашата/ту има ту няма/. :D Така мисля зощото търсят да ни жулят в определени часове на деня. ;) :D

Дака, нас може да ни жулят щото не ги раним, и си отмъщават!!!! :lol: :lol: :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 гости