Северен централен

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #911 Преди 4 месеца

Другата седмица ще арестувам 3 майки, специално ще ги подбера от най-злите семейства, като наказание!!! :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #912 Преди 4 месеца

nikawr написа:Дака, нас може да ни жулят щото не ги раним, и си отмъщават!!!! :lol: :lol: :lol:

Как да не ги храня?Тая година са ми изяли 100кг пудра сахар 4 тенекета мед и 50кг сахар. :D За справка миналата година само 10кг сахар. :D :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #913 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Не е заради това.Според мен е заради натравянията и колебания в пашата/ту има ту няма/. :D Така мисля зощото търсят да ни жулят в определени часове на деня. ;) :D

Това е допълнение към лошия ген по рождение. :mrgreen:
Контакт:

Мнение #914 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Как да не ги храня?Тая година са ми изяли 100кг пудра сахар 4 тенекета мед и 50кг сахар. :D За справка миналата година само 10кг сахар. :D :lol:

:eek: :eek: :eek:
Брааат, ти уби всичко детско в мен!!! Аз мислех, че си от мойта партия, а то си минал на тъмната страната!!! :(
Аз 10 грама захар не съм дал, даже и на отводките! Миналата година направих след слънчо дестина отводки и те изядоха 20 кила захар! Тея 20 кила захар, са дажбата за около 20 лета на пчелина, и то щот обичам кафето със захар!!! :lol: :lol: :lol: От есента пия вече и кафето без захар.... била вредна четох! :doh:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #915 Преди 4 месеца

nikawr написа::eek: :eek: :eek:
Брааат, ти уби всичко детско в мен!!! Аз мислех, че си от мойта партия, а то си минал на тъмната страната!!! :(
Аз 10 грама захар не съм дал, даже и на отводките! Миналата година направих след слънчо дестина отводки и те изядоха 20 кила захар! Тея 20 кила захар, са дажбата за около 20 лета на пчелина, и то щот обичам кафето със захар!!! :lol: :lol: :lol:

37 направих в началото като видях ,че няма да има Акация.При тая зимна смъртност дето имах нямаше как да не ги храня със сахар. ;)
ИПМ

Мнение #916 Преди 4 месеца

Ники забелязал ли си нещо странно тия седмици в майките?Слагаш им супер пита за осеминяване където трябва,а те я пълнят с мед или перга. ;) :D :lol: :think:
Контакт:

Мнение #917 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Ники забелязал ли си нещо странно тия седмици в майките?Слагаш им супер пита за осеминяване където трябва,а те я пълнят с мед или перга. ;) :D :lol: :think:

Не знам Дака, не съм ги гледал от 2 седмици!!! Като ги гледах тогава, само тези които нямаха обем задръстваха долу, но тва е нормално! Издръсках им меда от магазините и то фана кочан, който провали втория блок слъчно. Тази събота ще погледна 1-2 интересни коша с които си правя експеримент, а другата отивам и почвам да вадя кото има за вадене, и ако трябва ще освобождавам плодници за снасяне и тогаз ще оценям по обстойно ситуацията! Каквото, такова! Не се притеснявам, понеже ливада ще върви добре още 2-3 седмици....
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #918 Преди 4 месеца

Георги написа:Кося само с коса.
Като почна, правя само пред кошерите по един закос.
Ако са в паша, дори и слаба, не ме закачат, освен ако не ударя стойката. Тогава минавам на другия ред.
После, на закос разстояние пред кошерите не е проблем да довърша косенето. :D

И аз кося само с коса,на един откос разстояние,а каквото остане в близост да кошера го проскубвам,до сега не ме удостояват с внимание.
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #919 Преди 4 месеца

От няколко дни казвам на жената, точно какво ще се случва, а тя пита, ли разпитва! При пчелите, както при хората има травматични шокове! Липата беше силна и бавно се отичаше, но в момента в който свърши, следва да се изхвърли баласта, а баласта е най-крехката и наранима част от колонията-мъжката пчела! :doh:
Та днес като по сигнал свише започна инфилтрацията. Преди 2 часа връщам изцентрофугираните, а те милите сбутани на последните пити и като отворих направо хукнаха да бягат. :doh: Сега жените ще се преориентират към ливадата и ще ги оставят за дълъг период, след което ще подмирише на мърша. Тежки матриархални времена настъпват, в които чифт топки нищо не чинят!!! :D :D :D
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #920 Преди 4 месеца

Здравейте !
От доста време не съм влизал в форума, все съм зает.. та от 1 месец не бях ходил на пчелина, тъй като правихме основен ремонт на джипчето /лада нива/. В неделя след като се върнах от Роженския събор реших да видя как са пчелите. Извадих 50-55 кг. мед от 48 рамки. От 2 кошера по 2 магазина и две отводки с половин магазин. Слагам с 1 рамка по-малко в магазините. Не съм проверявал отводките как са... и довечера няма да мога, но утре ще отида със сигурност да видя какво е положените и с тях. Много трева е избила, издънки от дървета... вчера търсих в интернет мрежа срещу плевели и на зима ще сложа под всеки кошер.

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 гости