Северен централен

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #921 Преди 3 седмици

Иван.Иванов написа:Здравейте !
От доста време не съм влизал в форума, все съм зает.. та от 1 месец не бях ходил на пчелина, тъй като правихме основен ремонт на джипчето /лада нива/. В неделя след като се върнах от Роженския събор реших да видя как са пчелите. Извадих 50-55 кг. мед от 48 рамки. От 2 кошера по 2 магазина и две отводки с половин магазин. Слагам с 1 рамка по-малко в магазините. Не съм проверявал отводките как са... и довечера няма да мога, но утре ще отида със сигурност да видя какво е положените и с тях. Много трева е избила, издънки от дървета... вчера търсих в интернет мрежа срещу плевели и на зима ще сложа под всеки кошер.

Меда е от липа и слънчоглед. Не крия колко съм извадил, колкото толкова, за едни ще е много, за други ще е малко.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #922 Преди 3 седмици

Иван.Иванов написа:Меда е от липа и слънчоглед. Не крия колко съм извадил, колкото толкова, за едни ще е много, за други ще е малко.

Не е богат тоя що има много, а тоя на който му стига! :thumbup: :lol:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #923 Преди 3 седмици

зуница написа:Не е богат тоя що има много, а тоя на който му стига! :thumbup: :lol:

Никога не стига... :D :D

Мнение #924 Преди 3 седмици

jdrumev написа:Никога не стига... :D :D

В грешка си! Човешкото око с товар злато не се засища, но шепа пръст му стига! :thumbup: :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #925 Преди 3 седмици

зуница написа:В грешка си! Човешкото око с товар злато не се засища, но шепа пръст му стига! :thumbup: :lol: :lol: :lol:

Това в БАБАХ ли ти ко казаха? :D :D

Мнение #926 Преди 3 седмици

jdrumev написа:Това в БАБАХ ли ти ко казаха? :D :D

Не! Ама и за тях се отнася! :mrgreen:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #927 Преди 4 дни

Времето идеално....... за отводка! Оплодните ми корпуси са над 6 и 8 р. семейства и са на 6 до 8 фарарови рамки. Имам една майка която е направила около 3-4 рамки пило а трябва да я кача на Дадан-Блат рамка и понеже след 15 август пило не пипам а днес е 14-ти действам. Един рояк над снелгрова дъска го обединявах за липата, а после го отделих цял целеничък с майка и пило днес го занесох заедно с дъската на ново дъно, а върху капака на долното с-во кацна оплодния корпус с Дадан-Блат корпус, върху фараровия, с една медова(сигурно 3 кила) пита прашец и една запечатано пило! Налитането върви по план и няма много джангър, та утре ако всично е наред ще му бодна още 2 зряло + собственото от почти 2 даданови и догодина ще твори история! :D
Не правете това в къщи, само на Друмев е позволено!!! :D :D :D
ИПМ

Мнение #928 Преди 4 дни

Да не забравиш едни бабини кюлотки да му метнеш/отвора знаеш от коя страна трябва да е ;) :lol: :lol: :lol: /. :D :D За ко ти е толкова хамалогия като всичко малко с помогачество от декември ще изпревари това твое творение. :D :D Винаги съм ви се чудил на акълите що ги правите тия гимнастики. :think: :think: :think: :D :D :lol: :lol:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #929 Преди 4 дни

jdrumev написа:Да не забравиш едни бабини кюлотки да му метнеш/отвора знаеш от коя страна трябва да е ;) :lol: :lol: :lol: /. :D :D За ко ти е толкова хамалогия като всичко малко с помогачество от декември ще изпревари това твое творение. :D :D Винаги съм ви се чудил на акълите що ги правите тия гимнастики. :think: :think: :think: :D :D :lol: :lol:

Данчооо, висшия пилотаж, не минава без жертви, а идеята е прозаична! :D :D :D
Кюлотите ги измести лайнона! :D :D :D
ИПМ

Мнение #930 Преди 4 дни

Иван Мънков написа:Данчооо, висшия пилотаж, не минава без жертви, а идеята е прозаична! :D :D :D
Кюлотите ги измести лайнона! :D :D :D

:naughty: Всеки дава жертви по необясними причини за него,но по упоритите търсят отговори като телфонни терористи. :D :D :lol: :lol: Кюлота си е кюлот и никоя оранжерия не може да го замени освен ако не е прашки./Данче Друмевски/. :D :D :D

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 гости