Роенето при пчелите

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #651 Преди 1 година

Рапицата през тази година измръзна в ниските полета около мен, но имаше малко рапица оцеляла по южните склонове, и пчелите я ползваха. :D

През тази година имаше много малко рапица в моя регион, тя измръзна, и преораха полетата. :D

Това не ми попречи да хвана ройчета пристигнали от различни посоки, от различни пчелини. :D

Няма рапица, а роенето през май и юни е масово. :D Къде е проблема, не е ли в ранното подхранване на пчелите. Моите пчели не се роиха, а дадоха мед. :D

Мнение #652 Преди 1 година

Хванах малко роеве през тази година, защото не ми трябват. Но на всяка роевовка имам хванат рой. Хи -хи. Без рапица. :D :D :D

През тази година видях борба на пчелите на входовете на роеловките. :D

Пчели от различни роящи се кошери се биеха за роеловките, и се опитваха да си ги завземат. Имаше умрели пчели от борбите за набелязаните роеловки. :D :D :D Това означава голямо роене в съседните пчелини без рапица. Хи хи. :D :D :D

Преди пристигането на роя, който е победил, и завзел роеловката, пчелите затваряха прелките с телата си. :D :D

Нямам нито един изроил се кошер, зазимен с много мед, и който не е подхранван през зимата и през пролетта. Всеки от тези кошери даде много мед, Среден добив около 35-40 килограма от кошер. :violin:
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #653 Преди 1 година

slavi 13 написа:Всеки от тези кошери даде много мед, Среден добив около 35-40 килограма от кошер. :violin:

На баир и лозе та на кошер по 40 ти да видиш. Браво!

Мнение #654 Преди 1 година

Бат Ицо написа:На баир и лозе та на кошер по 40 ти да видиш. Браво!

Няма никакъв проблем да си на баир и да вадиш много мед. Баирите удължават главната паша, имаш паша първо на юг на баира, после имаш паша на север от баира.

Важни са валежите, ако има дъжд през юни, юли и началото на август има паша.

Ако няма дъжд, няма паша. :D :D :D
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #655 Преди 1 година

Бат Слави твоите като не ги отваряш как разбираш, че не се роят/ако не е тайна де/?Моите също тук на Бояна не се роят.И другия въпрос който искам да те питам.От самосмяна ако излезне рой броиш ли го? :D
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #656 Преди 1 година

slavi 13 написа:Няма никакъв проблем да си на баир и да вадиш много мед. Баирите удължават главната паша, имаш паша първо на юг на баира, после имаш паша на север от баира.

Важни са валежите, ако има дъжд през юни, юли и началото на август има паша.

Ако няма дъжд, няма паша. :D :D :D

Баира може да ти изиграе лоша шега на тая надморска.В 2015 преди последния сняг за сезона беше топло през дена,пчелите бяха на паша под мен в града.Слетобед рязка промяна във времето и температурата.Не бях виждал толкова пчели на снега до тоя момент.От 4 кошера само тая нощ 3 жертва.
Стаж: Пчелар

Мнение #657 Преди 1 година

slavi 13 написа:За да не ви се роят пчелите. не ги хранете през зимата и през пролетта. :D :D :D

Аз предпочитам да го форсирам и да направя по 1-2-3 отводки от кошер и пак няма да роят... Пак ще са готови за лятната паша само че с някой лев на пред....
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1060м надморска

Мнение #658 Преди 1 година

slavi 13 написа:.....Баирите удължават главната паша, имаш паша първо на юг на баира, после имаш паша на север от баира.
...

Абсолютно вярно.

И на мен това ми направи впечатление тая година ( първа ми е)
В края на юли и август, вече носят от север, но слабо и планирам тоя мед да си остава за тях.
Носкооооу !!! И тоя ли форум отрови ?
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #659 Преди 1 година

Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Варна