Югозападен

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #231 Преди 4 месеца

SanifleX написа:Вие от къде я взимате?

Регистрирайте се, за да видите линка
Страница 45.
Изворът на киселината! Скъпичко, но с гаранция! :thumbup:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #232 Преди 4 месеца

зуница написа:http://valerus-bg.com/pdf/reagents_2019.pdf
Страница 45.

От склада на ХИМТЕКС във Варна купувам ОК килограм-7.20лв. Кутията е придружена със сертификат за номера и партидата. Съветвам колегите да не купуват ОК от пчеларските магазини, защото не се знае в кой гараж и най-вече кога е разфасована. Получава се така, че после има оплаквания, че ОК не била ефективна. Основно заради стареенето си, става неефективна. Миналата година във Варна имаше и опарени колеги от такава разфасована ОК от пчеларски магазин....
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #233 Преди 4 месеца

Съществения медосбор приключи при мен. Вероятно има някакъв принос, но съдейки по поведението на пчелите, не е много. В корпуси поставени празни преди 4 дни, имаше нов мед(преместен или събран). Годината в това отношение е много добра. Имаше и емоции. В стремежа си да освобозя място на майките, съм качил яйце над ХР. Когато стигнах до предпоследата рамка, видях излюпения маточник и рояка вече се формираше. Рояк през Август! Излових ги, но честно казано се опулих в първия момент. Бях споменал за рекордьор, но не е това. Има друг победител с доста по-добър резултат. Вече съм в нов сезон и работа по план.

Мнение #234 Преди 4 месеца

зуница написа:http://valerus-bg.com/pdf/reagents_2019.pdf
Страница 45.

Някои път по-добре скъпо и качествено, отколкото евтино и без качество.
Нещо за съхранение на ОК да кажете, за следващите години дали е годна за употреба? Все пак плътно затворена, на тъмно и сухо място не би трябва да има проблем?
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #235 Преди 4 месеца

SanifleX написа:Някои път по-добре скъпо и качествено, отколкото евтино и без качество.
Нещо за съхранение на ОК да кажете, за следващите години дали е годна за употреба? Все пак плътно затворена, на тъмно и сухо място не би трябва да има проблем?

На моята не и знам годините ,но я съхранявам на тъмно и сухо.Не съм забелязал промени.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #236 Преди 4 месеца

зуница написа:На моята не и знам годините ,но я съхранявам на тъмно и сухо.Не съм забелязал промени.

Миналата година ползвах август една от преди 2 години. Уж на сухо и тъмно я съхранявам, но само погъделичка акара. То че имаше голям наплив на акар имаше, но и ефекта не беше какъвто очаквах. И понеже третирах през 7 дена, като сложих новичка ОК акара се посипа, а пък ноември беше че все едно не съм третирал 3 пъти август...!!! Голяма инвазия имаше миналата година, ужас! Направо не знам как се справих есента и иззимиха доста силни семействата, една жертва, един с 2 шепи пчели и един без майка, от 54 коша! :doh:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #237 Преди 2 месеца

Зазимявянето на семействата върви към края си. 2/3 са напълно готови на другите ще трябва малко да се помогне, но тепърва имам да разформировам няколко със стари майки. Даданите са готови, рутовите в момента са в двусемейни комбинации, там ще падне заигравка. Имам и един фарар в момебта е на 6 рамки пило.
Пилото варира от 0 до 2.5рамки Дадан (приравнени). Отчитам сезона 2019, на единия пчелин лош на другия отличен като общо добър.
П. П. Има и две клипчета по зазимяването, но Баджо бе така добър да ги качи ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #238 Преди 2 месеца

Не си спомням скоро да е имало толкова сухи Август и Септември. Последния приличен дъжд падна на 28.07. Традиционния есенен принос тази година е нулев. Дренките преди да узреят почват да съхнат. Годината тук беше медоносна, но зазимяването ще е тегаво. Пчели има, пилото е нормално за датата (с моя помощ). Имам още едно отваряне. Тогава ще оценявам окончателните запаси и ще махна излишните корпуси. Започна да духа силно. Времето явно ще се врътне.

Мнение #239 Преди 2 месеца

rumenggr написа:Не си спомням скоро да е имало толкова сухи Август и Септември. Последния приличен дъжд падна на 28.07. Традиционния есенен принос тази година е нулев. Дренките преди да узреят почват да съхнат. Годината тук беше медоносна, но зазимяването ще е тегаво. Пчели има, пилото е нормално за датата (с моя помощ). Имам още едно отваряне. Тогава ще оценявам окончателните запаси и ще махна излишните корпуси. Започна да духа силно. Времето явно ще се врътне.

А представяш ли си и още два месеца преди това? При нас е тъй. А уж балкан.
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #240 Преди 2 месеца

solaris60 написа:А представяш ли си и още два месеца преди това? При нас е тъй. А уж балкан.

За радост и тъга е така. Средата на юни не ееиния пчелин беше пустиня
Югозападен - IMG_20190621_161843.jpg

На другия по това време беше все още нещо ппдобно

Август вече бе изгоряло, а във Великотърновско все още всичко зеленееше
Нещо обърках с картинките ама смисъла е ясен
Прикачени файлове
Югозападен - IMG_20190528_134934.jpg
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 13 гости