Югозападен

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #191 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Брата? Брата е цар и ти да ти кажа ли - краката трябва да му целуваш. ;)

От Царе са излезнали Пророци/Данчо Друмевски/. ;) :D :D :lol: :lol: А ако питаш Чичо Гошо ще каже:
-Ти ги нацепи на отводки твойте и чакай да ти се роят. :D :D :D :lol: :lol: :lol: :violin: :lol: :lol:
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #192 Преди 7 месеца

Иван Мънков написа:Аааа Марине, един приятел доцент в шуменския и пчелар, в някакво селце край Шумен зад оградата на пчелина има само 700 декара! Опознай шуменско,че ще те смъмри жената! :D :D :D

Че аз там ходя веднъж годишно как да го опозная. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #193 Преди 7 месеца

jdrumev написа:3 дена е разликата Румба.Друго изигра лошата роля. :D :D

Дака, 3 дни от кое до кое? Нещо не схванах!

Мнение #194 Преди 7 месеца

barkov1982 написа:Свърши инвентара, Румба.

:think: Е този проблем при мен, имам чувството, че ще е вечен!!!
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #195 Преди 7 месеца

Иван Мънков написа:Я ми кажи как го реши проблема, че то варианти много, но не винаги работят! При мен е също дупка в пашата, но между овошки, глухарчета и акация, която ще устиска още седмица! Само един е в роево но мамата е дърта, но и добра, а и всичко си имат, нооо! :D

И този съм го изпуснал. Аз казах че съм взел мерки, не че съм решил проблема. Иначе ползвам двата най вероятни варианта за прекратяване на роенето, самото роене и настъпване на паша ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Северозапада

Мнение #196 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Винаги казвам реалното, а не в два варианта, че да имам вратички. Не ми трябват вратички. При мен всичко е открито. Казах ли, че кошера ти на тавана ще загине? Казах. Казах ли да му дадеш думаня? Казах. Не ме послуша и пробва. Е, загина ли? Загина. Излъгах ли те нещо? Не. Или трябваще да ти разтягам лАкуми? Пък ти си се оправяй. Ей, затова ви спирам телефоните, не ви отговарям на повечето на лични, не пиша в темите, а както казваш ти, а и други СПАМЯ. Ами всеки да си се оправя. Аз как се оправих с положението си? Мряха ми пчелите от какви ли не паразити, вятъра два пъти ми събира пчелина на купчина, но някой да ме попита, мен какво ми е? Не е? Е, има един. Та така?

Ако човек види само веднъж жив дракон - той ще вярва в него през целия си живот.
Ако обаче мъж види добра, красива и порядъчна жена а бе даже сто да види пак няма да повярва. Какво ли ни кара така да вярваме в драконите?!

Мнение #197 Преди 6 месеца

Цъфти глог. Оказва се доста голяма част от околността. Баири и дерета белеят. От два-три дни пчелите работят. Вечер кошерите бучат. Качват и запаси :dance: ! Отваряш капака и те посреща ухание на виолетки(глог :D )! Ако се задържи топлото, ще е добре. Акацията, до 4-5 дни ще разцъфне. Пак ще го миксират, но здраве! Такъв мед, за първи път даде миналата година. Разкош!!! Роевите мераци съм ги парирал преди седмица. Само Главния агроном може да ми направи суплекс! Дано има за всички(за пашата става дума 8-) )!
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #198 Преди 6 месеца

rumenggr написа:Такъв мед, за първи път даде миналата година. Разкош!!!

Така както го описа ми се дояде и на мен. Ако изкараш такъв медец и го продаваш, запази ми някой и друг буркан за мен!

Мнение #199 Преди 6 месеца

Работа по пчелните семейства.... Прогизнах. Трети ден цепи по 4-5 пъти на ден. Събират се не повече от 5-6 работни часа на ден за пчелите. Днес, надявам се това да е върха, след мъглата, спря на три пъти за около 30-40 минути. Толкова работа по пчелните семейства. Утре,ха дано...
п.п.Дака, да не си объркал нещо координатите, ей!!! Оправяй нещата, че имам един вуду спец, дето боцка на куклите дупетата... :angry-devil:
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1999

Мнение #200 Преди 6 месеца

rumenggr написа:Работа по пчелните семейства.... Прогизнах. Трети ден цепи по 4-5 пъти на ден. Събират се не повече от 5-6 работни часа на ден за пчелите. Днес, надявам се това да е върха, след мъглата, спря на три пъти за около 30-40 минути. Толкова работа по пчелните семейства. Утре,ха дано...
п.п.Дака, да не си объркал нещо координатите, ей!!! Оправяй нещата, че имам един вуду спец, дето боцка на куклите дупетата... :angry-devil:

И със снимка става! :twisted:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 18 гости