Югозападен

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #201 Преди 2 месеца

Ей,ще ме богославяте,но още не знаете защо. :D :D :lol: :lol: Търсете пазари,че букета и липата ще е много. :D :D :lol: :lol:
п.п.Под 5,50лв/кг липа не давайте. ;) :lol: :lol:Следете промоциите на нишестето. ;) :D :D :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #202 Преди 2 месеца

jdrumev написа:Ей,ще ме богославяте,но още не знаете защо. :D :D :lol: :lol: Търсете пазари,че букета и липата ще е много. :D :D :lol: :lol:
п.п.Под 5,50лв/кг липа не давайте. ;) :lol: :lol:Следете промоциите на нишестето. ;) :D :D :lol: :lol:

:bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup: :text-thankyouyellow: Днес е първия прекрасен ден. Оставих ги да бачкат. Ще видим смисъла по-натам.
п.п. Данчев, ах ти маймуноооо.. Сторл си.... каквото там правиш....
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #203 Преди 1 месец

С хлапака в екип, взехме та се поомазахме.
Югозападен - IMG_20190630_083242.jpg
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #204 Преди 1 месец

Най после вали и при нас, то вече ливадите и поляните агонизираха, ама пак е нещо. На ниския пчелин всичко е приключило там и с дъжд и без все тая, пенсионирах няколко 17ки и една 18ка, ще видим какви свищачки ще си направят семействата.
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #205 Преди 1 седмица

Здравейте, някои може ли да ми каже откъде мога да намеря оксалова киселина на кристали, че само на прах намирам.
Пчелар от: Североизток

Мнение #206 Преди 1 седмица

SanifleX написа:Здравейте, някои може ли да ми каже откъде мога да намеря оксалова киселина на кристали, че само на прах намирам.

А стига бе! Ти си намерил граала! Въпросната киселина, се предлага предимно на кристали. Предлага се във всеки пчеларски магазин, ако искаш по-тънко, може и да потърсиш във фирми за търговия с химични препарати и стъклария, но там разфасовките са по килограм. Имай предвид, че киселината е много хигроскопична и губи ефект при третиране с нея на по-късен етап, защото се нарушава пропорцията.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #207 Преди 1 седмица

SanifleX написа:Здравейте, някои може ли да ми каже откъде мога да намеря оксалова киселина на кристали, че само на прах намирам.

Регистрирайте се, за да видите линка
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #208 Преди 1 седмица

kuline написа:... Имай предвид, че киселината е много хигроскопична и губи ефект при третиране с нея на по-късен етап, защото се нарушава пропорцията.

От химици съм слушал , че когато старее започва да розовее.Не съм го наблюдавал, ако и да имам О.К. от години.Държа я на сухо и тъмно.Може това да е причината. :think:
Пчелар от: Североизток

Мнение #209 Преди 1 седмица

зуница написа:От химици съм слушал , че когато старее започва да розовее.Не съм го наблюдавал, ако и да имам О.К. от години.Държа я на сухо и тъмно.Може това да е причината. :think:

Незнам за цвета, но нещо типично е както при солта ( готварската) става на буци. Това съм забелязал.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #210 Преди 1 седмица

зуница написа:От химици съм слушал , че когато старее започва да розовее.Не съм го наблюдавал, ако и да имам О.К. от години.Държа я на сухо и тъмно.Може това да е причината. :think:

Старее мамка им, старее... затова всяка година нова разфасовка, 7лв килото. В пчеларските магазини не знам кога и как е разфасована, затова само от химически магазин със сертификат.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 гости